راه و شهرسازیمجله خبری

صدور پروانه پلاسکو در حال تکمیل است

 به گزارش ساختمان آنلاین: علی محمد سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ درباره آخرین وضعیت ساختمان جدید پلاسکو و صدور پروانه ساختمانی آن گفت: پروانه پلاسکو در حال صدور و فرآیند حقوقی و مالی آن در حال تکمیل است. به لحاظ موضوعات فنی، شهرسازی و بررسی حقوق مکتسبه کار به اتمام رسیده و با دستور ستاد شهرداری تهران و تاییدیه گروه داوری و راهنمای طراحی می‌توانیم پروانه پلاسکو را مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری صادر کنیم.

سعادتی درباره تامین نشدن پارکینگ در ساختمان جدید پلاسکو توضیح داد: شورای عالی شهرسازی و معماری با بدون پارکینگ ساخته شدن این بنا موافقت کرده و قرار شد که پارکینگ پروانه برای استفاده ساختمان پلاسکو، توسط بنیاد مقاوم‌سازی شود.

به گفته شهردار منطقه ۱۲، حدود دو ماه است که پارکینگ پروانه برای انجام عملیات مقاوم‌سازی در اختیار بنیاد مستضعفان قرار داده شده و این نهاد در حال تهیه طرح‌های مقاوم‌سازی و شروع عملیات است. پیش از این و در اوایل آبان ماه شهردار منطقه ۱۲ از بارگذاری نقشه‌های ساختمان در حال ساخت پلاسکو، در سیستم شهرسازی شهرداری تهران و بررسی عوارض این ساختمان در حساب و کتاب‌های فی مابین بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران خبر داده بود.

آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو حادثه‌ای بود که صبح روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ در چهارراه استانبول واقع در مرکز تهران رخ داد. در پی وقوع این آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو به‌طور کامل فرو ریخت. ساختمان پلاسکو در حالی پس از ۵/ ۳ ساعت سوختن، فرو ریخت که تعداد زیادی مامور آتش‌نشانی در حال مهار آتش‌سوزی، در بیرون و داخل ساختمان بودند و عده‌ای از آنها زیر آوارِ ناشی از فروریختن ساختمان ماندند و در نهایت این آتش‌سوزی ۲۲ قربانی بر جای گذاشت. ساختمان پلاسکو ۱۲۰۰ واحد داشت که بر اساس آمارها ۵۶۰ واحد از آن فعال بودند و ۱۵ هزار میلیارد ریال خسارت به این واحدها وارد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا