فن آوری های ساختمانیمجله خبری

فروش مسکن آمریکا به پایین‌ترین سطح ۱۴ ماهه رسید

به گزارش ساختمان آنلاین:  در ماه ژوئن میزان فروش مسکن نو و تک خانوار آمریکا تحت تأثیر گران شدن قیمت الوار چوب و کمبود مصالح ساختمانی دیگر، به پایین‌ترین سطح در ۱۴ ماه اخیر رسید.

در گزارشی دیگری که توسط وزارت تجارت منتشر شد آمده است تعداد مجوزهای صادر شده برای ساخت مساکن جدید در ماه ژوئن به پایین‌ترین سطح در ۹ ماه اخیر رسیده است.

قیمت بالای مواد اولیه باعث شده است تا سازندگان ساخت مسکن را کاهش داده تا با پایین نگاه داشتن عرضه بتوانند قیمت‌ها را بالا ببرند.

طبق گزارش وزارت تجارت تعداد مسکن نوی فروخته شده در ماه ژوئن ۶.۶ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش یافته و به ۶۷۶ هزار واحد رسیده است که این پایین‌ترین تعداد از آوریل ۲۰۲۰ تا کنون است.

گزارش فروش مسکن ماه می هم اصلاح شد و حالا مشخص شد که در آن ماه به جای ۷۶۹ هزار واحد، ۷۲۴ هزار واحد به فروش رفته است.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند تعداد مسکن فروخته شده در ماه ژوئن به ۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده و به ۸۰۰ هزار واحد برسد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا