راه و شهرسازیمجله خبری

آغاز طرح آموزش ایمنی به ساکنان 999 برج مسکونی در تهران

به گزارش ساختمان آنلاین: کاظم کمالی نسب، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه 3 تهران درباره اهمیت یادگیری اصول ایمنی توسط ساکنان ساختمان های بلند مرتبه اظهارداشت: طرح آموزش ایمنی به ساکنان 999 برج مسکونی شهر تهران آغاز شده و در این طرح، مربیان آموزشی عملیات آتش نشانی، مربیان آتش نشان داوطلب سازمان آتش نشانی و همکاران آموزش های شهروندی شهرداری این منطقه با حضور در دفتر هیات مدیره برج ها، برخی از موارد مهم ایمنی و آتش نشانی، نحوه ی تماس و آدرس دهی، تخلیه ی اضطراری و خطرات محیط زندگی و راه های پیشگیری و سیستم های اعلام واطفاء مقابله با حادثه و آتش سوزی را به ساکنان، آموزش می دهند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه 3 تهران افزود: از سال 97 اجرای طرح آموزش اصول ایمنی به شهروندان آغاز شد و تا به امروز این طرح ادامه داشته است. طرحی که با توجه به موقعیت و شرایط زمانی برنامه ریزی شده و محور آن تعیین می‌شود، این بار نوبت به ساکنان ساختمان‌های بلند مرتبه پایتخت رسید که محور آموزش طرح اصول ایمنی قرار بگیرند.

وی بیان داشت: کارشناس سازمان آتش نشانی پس از حضور در برج و بررسی شرایط آن اقدام به برگزاری کلاس آموزشی متناسب با شرایط آن برج می‌کند که از جمله مهم‌ترین محور‌هایی که در بیشتر این ساختمان‌ها مورد آموزش ساکنان قرار می‌گیرد، نحوه اطفای حریق ساختمان‌های بلند مرتبه و نحوه خروج از ساختمان و پله‌های اضطراری در زمان وقوع حادثه است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا