بورس و بازارمجله خبری

ساماندهی بازار مسکن با اخذ مالیات

به گزارش ساختمان آنلاین: علیرضا قاری‌قرآن در ادامه گفت: در طرح اقدام ملی مسکن زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله و فروش اقساطی ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد علاوه بر این، تسهیلات و طرح‌های تشویقی جهت بازسازی بافت فرسوده در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه سبد متنوعی توسط دولت طراحی شده است که پروژه‌های مشارکتی، بخش کوچکی از آن است و اغلب پروژه‌ها یا بر اساس اجاره زمین ۹۹ ساله یا قیمت تمام شده فروش اقساطی است، افزود: دولت برای کاهش قیمت مسکن برای خانواده‌های جوان و اقشار هدف در طرح اقدام ملی مسکن، زمین را به صورت اجاره ۹۹ ساله و فروش اقساطی زمین به صورت ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در اقدامی دیگر دولت با هدف کوتاه کردن دست دلالان بازار مسکن سامانه املاک و اسکان را راه‌اندازی کرده و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داده است تا امکان اخذ مالیات از خانه‌های خالی فراهم شود و موجب ساماندهی بازار مسکن می‌شود.

قاری قرآن چالش‌های ساخت مسکن در شهر اصفهان را نبود اراضی دولتی، وجود بافت فرسوده و قیمت بالای زمین عنوان کرد و افزود: با استفاده از اراضی شهرهای جدید بهارستان و فولادشهر همچنین ارائه تخفیف‌های لازم سعی شده است تراکم جمعیت کلان‌شهر اصفهان ساماندهی شده و به سمت شهرهای جدید سرریز شود.

وی ادامه داد: با هدف تشویق ساخت مسکن در بافت فرسوده، کسانی که در این مناطق ملک شخصی دارند و می‌خواهند بازسازی کنند، علاوه بر پرداخت تسهیلات یارانه‌ای به آنان، تخفیف هزینه صدور پروانه‌های مسکونی برایشان در نظر گرفته شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص اخذ مالیات از مسکن‌های خالی تصریح کرد: بر اساس نتایج آخرین سرشماری نفوس و مسکن در سال ۹۵ تعداد خانه‌های خالی استان حدود ۲۴۲ هزار واحد اعلام شده است که با توجه به قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی امید است بخشی از این واحدها به عرضه مسکن کمک کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا