مجلس و ارگان هامجله خبری

تحویل ١٠ هزار واحد مسکن مهر در پردیس تا اسفندماه

به گزارش ساختمان آنلاین: «مهدی هدایت» با اشاره به تعیین تکلیف تمام زیرساخت‌ها در شهر جدید پردیس همزمان با شروع عملیات اجرایی مترو تهران – پردیس،  افزود: آب، فاضلاب و مترو از زیرساخت های اصلی است که همگی در پردیس تعیین تکلیف شده اند. در این خصوص، آب از طریق تونل هایی که قرارگاه خاتم در حال کار بر روی آنها است به پردیس منتقل خواهد شد و با انجام این پروژه در دراز مدت و با در نظر گرفتن افق جمعیتی پردیس که ۶۰۰ هزار نفر است، در این زمینه هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به نرخ بالای رشد جمعیت در پردیس افزود: برای اینکه بتوانیم فاضلاب فازهای ۸، ۹، ۱۱ و ۵ را تصفیه کنیم نیازمند تعیین تکلیف پروژه تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ پردیس بودیم. به این منظور دو سال تلاش کردیم تا مجوز محیط زیست را اخذ و پیمانکار را انتخاب و فعال کنیم که این اقدامات انجام شده است.

هدایت ادامه داد: عملیات اجرایی این تصفیه خانه با اعتباری در حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در اسفندماه سال امسال با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز خواهد شد و به این ترییب دیگر هیچ پروژه تعیین تکلیف نشده زیرساختی در سطح کلان در پردیس نداریم.

وی از تلاش برای آماده سازی هفت تا ۱۰ هزار واحد مسکن مهر برای افتتاح در اسفندماه خبر داد و اعلام کرد: همچنین تعداد دیگری پروژه روبنایی شامل فضاهای آموزشی و فرهنگی و … در اسفندماه آماده افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی پروژه‌های دیگری شامل ساخت مسجد، مدرسه، درمانگاه، پارک و فضاهای تجاری نیز در اسفندماه آغاز می‌شود که بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار این پروژه‌ها خواهد بود.

وی گفت: مجموع پروژه‌هایی که در اسفندماه افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد بیش از هفت هزار میلیارد تومان است.

پروژه‌های مسکن مهر استان تهران در سال ۹۲ با ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دولت یازدهم شد که تا بهار ۹۹ با تکمیل ۴۷۲ هزار و ۲۵۷ واحد میزان پیشرفت آن به ۹۵ درصد رسید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا