راه و شهرسازیمجله خبری

پیشنهاد جدید دولت برای تسویه با پیمانکاران مسکن مهر

به گزارش ساختمان آنلاین:  یدالله رحمانی، عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در این مورد می‌گوید: قانون، وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید را مکلف به اجرای برنامه‌های شهرسازی در مکان‌های مطالعه‌شده می‌کند. همین قانون سایر دستگاه‌های اجرایی را نیز مکلف می‌کند تا متناسب با جمعیتی که در شهرهای جدید مستقر می‌شوند خدمات خود را ارائه کنند.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل خدمات زیربنایی، روبنایی، آماده‌سازی و محوطه‌سازی سایت‌های مسکن مهر هزینه شده و برآوردها مبنی بر این است که مبلغ هشت هزار و ۳۵۲ میلیارد تومان دیگر فقط برای تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز مسکن مهر نیاز است.

رحمانی عدم حضور و حضور کم‌رنگ دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهرهای جدید را از دغدغه‌های سال‌های اخیر شرکت عمران شهرهای جدید برشمرد و افزود: حضور دستگاه‌های خدمات‌رسان را برای ارائه خدمات در شهرهای جدید، صفر یا بسیار کم‌رنگ است. بنابراین شرکت عمران شهرهای جدید به‌عنوان متولی به‌منظور کسب رضایت ساکنان، علاوه بر وظایف قانونی، نقش دستگاه‌های اجرایی را در ارائه خدمات نیز اجرا می‌کند. به این معنا که راسا اقدام به ساخت مدرسه، درمانگاه، مسجد، پارک، پاسگاه انتظامی و سایر خدمات روبنایی شده است.

وی به ذکر آماری از پروژه‌های روبنایی پرداخت که شرکت عمران شهرهای جدید، طی سال‌های ۹۶ تا پایان سال ۹۸ تکمیل و بهره‌برداری کرده است و با اشاره به اینکه این شرکت در این مدت ۱۴۱ مدرسه، ۱۲ مرکز فرهنگی، ۶۷ فضای ورزشی، ۶۱ فضای سبز و پارک و ۴۴ مسجد ساخته است، خاطرنشان کرد: به این منظور حدود ۸۵۷ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع داخلی این شرکت هزینه کرده‌ایم و برای تکمیل سایر پروژه‌های نیمه‌تمام، عددی بیش از این میزان نیاز است.

عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید سپس به ذکر توضیحاتی در خصوص تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر در شهرهای جدید پرداخت و گفت: ما در سال ۹۸ از محل بند “ب” تبصره هشت، مبلغ ۸۱۴ میلیارد تومان و در سال ۹۹ نیز تاکنون حدود ۱۲۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی، محوطه‌سازی و زیرساخت‌های موردنیاز مسکن مهر هزینه شده است.

وی با تاکید بر این که حل مشکلات زیرساخت مسکن مهر باقی مانده نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی دخیل در این کار است، گفت: حتی جاهایی که تامین اعتبار از سوی دولت کارساز نباشد، این آمادگی در دولت وجود دارد تا بهترین زمین‌های دولتی را به پیمانکاران مسکن مهر واگذار کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا