راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

شاکری: برای اجرای قانون جهش تولید مسکن نیازی به حضور چینی‌ها نداریم

به گزارش ساختمان آنلاین: اقبال شاکری درباره اخبار منتشره در خصوص مشارکت چینی ها برای ساخت مسکن در داخل کشور، بیان کرد: ما در حوزه توانمندی داخلی چه از لحاظ نیروی کار و چه از لحاظ شرکت های سازنده و طراح و چه از منظر فناوری های مورد نیاز و حتی فناوری های نوین نظیر( BIM) در بخش عمرانی قوی بوده و توانایی ساخت مسکن مورد نیاز کشور را با تکیه بر ظرفیت های بالای داخلی داریم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار کرد: با توجه به ظرفیت ها و دانش فنی موجود در کشور مشکلی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن نداشته و نیازی به حضور شرکت های خارجی نداریم‌ اما زمانی است که در یک کشور خارجی فناوری جدیدی ایجاد می شود که می تواند به اهداف ما سرعت ببخشد آنگاه جای بحث وجود دارد که ما این فناوری نوین را به داخل کشور منتقل کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اما اینکه باز بخواهیم به اسم انتقال فناوری نوین کل اجرای پروژه را به شرکت های خارجی بسپاریم قابل قبول نیست‌ و از منظر قانون استفاده حداکثری از توان داخلی نیز، این امر ایراد دارد. فقط انتقال فناوری های نوین از کشورهای خارجی به داخل جای بحث دارد آن هم نباید به گونه ای باشد که فقط با آن فناوری یک پروژه اجرایی شود و اصل فناوری به ما منتقل نشود.

شاکری در پایان تاکید کرد: اینکه ما بخواهیم اجرای کل پروژه ای را به شرکت های خارجی بدهیم اصلا درست نیست. ما از دانش فنی و ظرفیت تخصصی لازم در حوزه عمرانی برخوردار بوده و صرفا انتقال فناوری نوین جای بحث دارد. آن هم در شرایطی که اجرای پروژه بر عهده پیمانکار داخلی و مشارکت بخش خصوصی باشد. ما هیچ نوع کسری برای ساخت و ساز در داخل کشور نداریم و قطعا ظرفیت های داخلی ما کافی است. ما صرفا با به روزرسانی فناوری ها و دانش فنی خود موافق هستیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا