راه و شهرسازیمجله خبری

افزایش نظارت دستگاه قضا بر بازار مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  هادی هاشمیان در جلسه شورای پیشگیری استان با موضوع بررسی علل افزایش قیمت مسکن اظهارکرد: هر چند بخشی از افزایش قیمت مسکن مربوط به نوسانات قیمت مصالح و هزینه های ساخت و ساز است اما نباید سوء مدیریت را در افزایش بی حساب و کتاب قیمت مسکن نادیده گرفت.

هاشمیان افزود: باید پلیس اماکن، اداره صنعت معدن و تجارت استان نظارت ها بیشتر و گرانفروشان را به تعزیرات معرفی کنند.

وی ادامه داد: در گفتگویی که با مدیر کل تعزیرات استان داشتیم این اداره هم آماده برخورد با متخلفان حوزه سوداگری مسکن است.

رئیس کل دادگستری گلستان، فعالیت غیرمجاز بنگاه های معاملات املاک را از دیگر علل افزایش قیمت مسکن عنوان کرد و گفت: این بنگاه ها با تفکیک غیرقانونی زمین ها و خرید و فروش های صوری، علاوه بر سوداگری در حوزه مسکن و دامن زدن به قیمت ها، زمینه کلاهبرداری در این حوزه را هم فراهم می کنند.

هاشمیان با تاکید بر پلمب بنگاه ها بدون مجوز گفت: کارکردن بنگاه های مشاوران املاک با عنوان «در دست اقدام: هم پذیرفته نیست و افراد تا زمانی که مجوز نگرفته اند، حق کار ندارند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان هم در این جلسه خطاب به اداره راه و شهرسازی استان از مسئولان این اداره خواست: در واگذاری زمین به تعاونی ها و افراد، فقط به کسانی که خانه ندارند زمین واگذار کنند.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی افزود: اینکه برخی مدیران، زمین ها مناطق خوب شهرها را به کارکنان و یا نزدیکان خود در پوشش تعاونی واگذار کنند پذیرفته نیست و با متخلفان برخورد می شود.

وی در ادامه سخنان خود خواستار دقت بیشتر در صدور احکام در پرونده های اثبات مالکیت شد و گفت: باید پیش از صدور رای اثبات مالکیت، سند تفکیک زمین از شهرداری ها استعلام گرفته شود.

حسین طلوعیان، مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گلستان هم در این جلسه، افزایش قیمت زمین و هزینه های اخذ مجوز، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و افزایش هزینه های کارگری را از علل گرانی مسکن عنوان کرد.

عبدالرضا دادبود شهردار گرگان هم در این جلسه گفت: افزایش تراکم در گرگان و کاهش هزینه مجوزهای ساخت و ساز از جمله طرح های شهرداری گرگان برای کاهش قیمت مسکن است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا