بورس و بازارمجله خبری

مهمترین اخبار بازار مسکن در هفته‌ای که گذشت

به گزارش ساختمان آنلاین:  اهم اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت به شرح زیر است:

آغاز مرحله پنجم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در بیش از ۲۰۰ شهر

معاونت مسکن و ساختمان از آغاز ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در بیش از ۲۰۰ شهر کشور خبر داد و مهلت ثبت‌نام را یک هفته اعلام کرد. ثبت‌نام مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن از ۱۹ خرداد در بیش از ۲۰۰ شهر کشور آغاز شد و به مدت یک هفته در کشور ادامه دارد. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی tem.mrud.ir نسبت به ثبت‌نام در این مرحله از طرح اقدام ملی مسکن اقدام کنند. حسب ماده یک آئین‌نامه اجرائی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، متقاضیان ثبت‌نام باید دارای چهار شرط فاقد زمین یا واحد مسکونی، پنج سال سابقه سکونت در شهر محل تقاضا، عدم استفاده از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن و متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

سیاستگذاری تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن در دولت تدبیر و امید

معاون مسکن و ساختمان با یادآوری این مطلب که آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای در کمیسیون‌های تخصصی دولت در دست بررسی است، شناسایی و تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن و تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای را دو سیاستگذاری مهم دولت تدبیر و امید برشمرد.

افتتاح ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر قبل از اتمام دولت دوازدهم

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از افتتاح ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر تا قبل از اتمام دولت دوازدهم خبر داد و در خصوص اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان گفت: تجدیدنظر در قانون نظام مهندسی در جریان بررسی نمایندگان مجلس است.

تکمیل و تحویل ۶۷ درصد از کل واحدهای مسکن مهر

همچنین در هفته گذشته در پاسخ به اظهارنظرهای برخی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: از حدود دو میلیون و ۶۰هزار واحد مسکن مهر تحویل‌شده به متقاضیان، یک میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکن مهر (معادل ۶۷ درصد از کل مسکن مهر) در دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل و به متقاضیان تحویل شده است.

برنامه‌ریزی برای احداث و مقاوم‌سازی ۱۰ هزار واحد مسکونی در گلستان

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: با هدف مهاجرت معکوس برنامه بنیاد مسکن گلستان برای سال‌جاری، مقاوم‌سازی و احداث هفت هزار واحد به شکل خودمالکی و سه هزار واحد به شکل انبوه‌سازی است.

حدود هفت هزار واحدمسکونی به خانوارهای دارای دومعلول در شهرها تحویل شد

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز از تکمیل و تحویل ۶ هزار و ۸۷۱ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای دو معلول شهری خبر داد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا