بورس و بازارمجله خبری

ورود بازار مسکن به فاز انجماد

به گزارش ساختمان آنلاین:    واسطه‌های ملکی معتقدند در ماه‌هایی که انتخابات مهم برگزار می‌شود، معمولا چند روز پیش از این رویداد سیاسی بازار اصطلاحا منجمد می‌شود، به این معنا که نه مراجعه‌ای برای خرید صورت می‌گیرد و نه تغییر قیمتی از سوی فروشندگان به بنگاه‌ها اعلام می‌شود.

اکنون نیز به نظر می‌رسد از ابتدای خرداد بازار وارد فاز انجماد شده است. البته تحقیقات «دنیای‌اقتصاد» حاکی است در روزهای اخیر تماس‌هایی برای اطلاع از قیمت‌ها توسط متقاضیان خرید مسکن با واسطه‌های ملکی و بنگاه‌ها صورت گرفته است، اما حتی علاقه‌مندان به اطلاع از قیمت‌ها انگیزه مراجعه حضوری به بنگاه‌ها را هم ندارند و به نظر می‌رسد هدف آنها فعلا فقط پرس و جوی قیمتی آن‌هم به شکل بی‌دردسر است و انگیزه‌ای برای بازدید حتی از فایل‌های قیمت‌مناسب ندارند.

البته تقاضای خرید فقط در برخی از نواحی بازار مسکن صفر شده و این موضوع در همه محله‌ها صدق نمی‌کند. به عنوان مثال در نواحی نیمه جنوبی تهران تقاضای سرمایه‌گذاری ظاهرا فعال‌تر از نیمه شمالی شهر است و در این نواحی بعضا مراجعاتی برای خرید سرمایه‌ای به بنگاه‌ها صورت می‌گیرد. اما در مناطق مصرفی وضعیت تقاضا متفاوت است و چون بیشتر متقاضیان خرید از جنس تبدیل به احسن هستند، فعلا در مرحله اطلاع از قیمت و انتخاب زمان مناسب برای فروش ملک اولیه خود هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا