راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

مکان‌یابی برای احداث ۱۳ شهر جدید

به گزارش ساختمان آنلاین:   «فرزانه صادق مالواجرد» روز دوشنبه در جریان افتتاح طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی درباره سیاست‌گذاری‌ها در دبیرخانه شورای عالی معماری، افزود: در راستای کیفیت‌بخشی به فضاهای شهری چندین طرح اساسی در دولت تدبیر و امید انجام شد که اثرات آن باقی خواهد ماند.

وی گفت: یکی از مهترین اسنادی که تهیه شد،  سندی است که در خصوص توسعه سواحل مکران تصویب شد که بر اساس آن برای سکونت پیرامون پهنه ساحلی مکران برنامه ریزی صورت گرفت.

معاون معماری وزارت راه گفت: طرح های ویژه ای که در کیفیت‌بخشی به فضاهای شهری خصوصا فضاهایی که هویت فرهنگی دارند، اثر گذار است در این دولت تصویب شد.

وی با بیان اینکه طرح تفصیلی ویژه پیرامون حرم مطهر امام رضا بعد از سال‌ها تصویب شد،  ادامه داد: موضوع دیگر سیاست‌گذاری و برنامه محور کردن جمعیت است که به طرح های جامع توسعه عمران انجامید که نتیجه آن هویت بخشی و زیست پذیری شهرها است.

معاون وزیر راه گفت: ذیل این سیاست، ۴۵۰ شهر در این ۸ سال مورد بررسی قرار گرفت و برای آنها، طرح تهیه شده یا در طرح آنها بازنگری شد.

وی از مکان یابی شهرهای جدید و شهرک ها برای پاسخ به مطالبات جامعه خبر داد و گفت: اراضی اطراف ۷ شهر جدید اصلاح و ۱۳ شهر جدید مکان‌یابی شده است که اکنون یا در دست بررسی و یا در دستور کار تصویب قرار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا