بررسی آخرین وضعیت مسکن محرومان

0

مدیر کل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی گفت: پیش بینی می‌شود ۶ هزار واحد مسکونی محرومان تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش ساختمان آنلاین: علی‌اصغر آسمانی‌مقدم در خصوص آخرین وضعیت ساخت مسکن محرومان در استان خراسان جنوبی اظهار کرد: سال گذشته در سفر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به استان خراسان جنوبی تفاهم نامه‌ای سه جانبه بین بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری خراسان جنوبی مبنی برساخت ده هزار واحد مسکونی برای محرومان منعقد شد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی در توضیح میزان تسهیلات پرداختی برای ساخت مسکن محرومان گفت: به ازای هر واحد مسکونی ۲۵ میلیون تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه به صورت بلاعوض برای ساخت واحد‌ها اختصاص یافت.

وی افزود: از ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان پنج هزار واحد در اختیار افراد تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته و پنج هزار واحد دیگر نیز برای سایر افراد محروم در سطح استان خراسان جنوبی در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفت.

به گفته آسمانی مقدم کمتر از یک سال تمام پنج هزار واحد در اختیار بنیاد مسکن با ۴۰ میلیون وام قرض الحسنه و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض ساخت شد و پس از بهره برداری تمام خانوار در داخل این واحد‌ها مستقر شدند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی تاکید کرد: خوشبختانه با کمک بلاعوض دولت بسیاری از افراد محروم دراستان خراسان جنوبی توانستند صاحب خانه شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال جاری نیز با سفر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه به استان خراسان جنوبی با توجه به تکمیل واحد‌های مسکن محرومان مجددا تفاهم نامه دیگری برای ساخت ۶ هزار واحد مسکن محرومان منعقد شد با این تفاوت که ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به ازای هر واحد از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود و همچنین از سوی بنیاد مسکن نیز به ازای هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۱۵ ساله در نظر گرفته خواهد شد.

آسمانی مقدم با اشاره به اینکه سه ماه از زمان آغاز پروژه ساخت ۶ هزار واحدی مسکن محرومان می‌گذرد گفت: سال گذشته ۱۰ هزار واحد مسکونی در سطح روستا‌ها اجرا شد و با توجه به اینکه ۶ هزار واحد مسکن محرومان نیز برای شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر در نظر گرفته شده است افراد واجد شرایط بیشتری می‌توانند از این تسهیلات بلاعوض استفاده کنند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی گفت: از ۳۲ شهر در استان خراسان جنوبی چهار شهر بیرجند، قائن، فردوس و طبس بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت دارند و ۲۸ شهر دیگر با دارا بودن جمعیتی کمتر از ۲۵ هزار نفر می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی افزود: از ۶ هزار واحد مسکونی مسکن محرومان حدود ۲۰۰ پرونده در سطح استان خراسان جنوبی تشکیل شده است.

آسمانی مقدم در مورد تعداد متقاشیان معرفی شده به بانک گفت: تا به امروز حدود هزار و ۳۰۰ متقاضی به بانک‌های عامل معرفی شدند و ۸۵۰ عقد قرارداد با بانک‌ها صورت گرفته است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی در ادامخه تصریح کرد: تاکنون اجرای فوندانسیون ۷۱۶ واحد مسکونی انجام شده و ۴۸۰ اسکلت نیز به مرحله اجرا رسیده است.

وی در ادامه گفت: سقف حدود ۴۵۰ واحد مسکونی زده شده است و تا به امروز ۲۷۰ واحد مسکونی به مرحله سفت کاری رسیده است.

آسمانی مقدم در مورد واحد‌های مسکونی بهره برداری شده گفت: در مجموع حدود ۴۰ واحد مسکونی به مرحله نازک کاری و بهره برداری رسیده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی در توضیح زمان تحویل واحد‌های مسکن محرومان گفت: پیش بینی می‌شود ۶ هزار واحد مسکونی محرومان تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

وی در انتهای گفت: باتوجه به طرح مسکن محرومان و تسهیلات در نظر گرفته شده برای افراد واجد شرایط سال گذشته بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی در روستا‌های استان خراسان جنوبی ساخته شد این در حالی است که ساخت واحد‌های مسکونی در روستا‌های استان نهایتا سالانه به هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار هزار واحد مسکونی می‌رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.