راه و شهرسازیمجله خبری

قرارداد مسکن‌سازی با شرکت‌های خارجی به شرط ساخت زیر یک سال

به گزارش ساختمان آنلاین:   محمود محمودزاده شب گذشته (شنبه ۲۲ آبان) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در خصوص جزئیات طرح نهضت ملی مسکن گفت: ثبت نام نهضت ملی مسکن تنها در شهرهایی که زمین تأمین شده، انجام می‌شود چراکه سیاست این وزارت راه و شهرسازی آن است که در شهرهایی که زمین تأمین نشده، ثبت نام را آغاز نکند تا توقع بدون امکان تحقق ایجاد نشود.

وی افزود: بدون تقاضا هیچ پروژه‌ای آغاز نمی‌شود و ثبت نام برای پروژه‌هایی انجام می‌شود که زمین برای ساخت و ساز آن تأمین شده باشد.

محمودزاده با اشاره به استقبال و ثبت نام یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط در این طرح افزود: در این دوره که تا پایان آبان ادامه دارد در ۵۲۰ شهر، ثبت نام انجام می‌شود.

وی ادامه داد: زمین ۱۶۵ هزار واحد مسکونی این طرح، اکنون آماده کلنگ زنی است. در کلانشهرها ثبت نامی نداریم و فقط در شهرهای جدید اطراف تهران امکان ثبت نام وجود دارد.

این مقام مسئول درباره شرایط این طرح توضیح داد: متأهل بودن، نداشتن سابقه مالکیت واحد مسکونی، عدم استفاده از تسهیلات دولتی در بخش مسکن و ۵ سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا از شروط این طرح بود که به تازگی مصوبه‌ای مطرح شده که برخی از این شرایط را تسهیل می‌کند.

۵ گروه مجرد امکان ثبت نام در طرح نهضت مسکن دارند

وی ادامه داد: در این مصوبه ۵ گروه از مجردها امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارند که شامل خانم‌های مجرد با سن بالای ۳۵ سال، معلولان جسمی و حرکتی، آقایان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره تدابیر دولت برای تضمین کیفیت ساختمان‌های نهضت ملی مسکن گفت: بیمه ۱۰ ساله کیفیت، یکی از تدابیر دولت برای تضمین کیفیت این واحدها است. همچنین قرارداد با شرکت‌های خارجی و ایرانی را با ۲ شرط سرعت احداث واحدها زیر یک سال و کیفیت بررسی می‌کنیم.

وی در خصوص چگونگی پرداخت تسهیلات به متقاضیان توضیح داد: در این طرح بیشترین تسهیلات به دهک‌های اول تا سوم تعلق می‌گیرد. این تسهیلات بر اساس مصوبه پول و اعتبار برای اقشار مختلف سودهای متفاوتی دارد و به صورت هوشمند طبق دهک‌ها و مناطق مختلف تعیین می‌شود.

محمودزاده تصریح کرد: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای سود تسهیلات ۳ دهک اول روی ۵ درصد است. ۸۰ درصد قیمت تمام شده مسکن برای دهک‌های اول تا سوم از طریق تسهیلات با بازپرداخت ۲۰ سال تأمین می‌شود. برای مابقی اقشار هم ۵۰ درصد قیمت واحد مسکونی از تسهیلات تأمین خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تلاش دولت این است که اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن از ۵۰ درصد درآمد خانوار بیشتر نشود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا