بورس و بازارراه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

حساب متقاضیان مسکن ملی خالی شد

به گزارش ساختمان آنلاین:   بر اساس آمار رسمی در سه سالگی طرح ملی مسکن اکثر پروژه‌های شهر جدید پرند (حدود 7000 واحد) از مرحله خاکبرداری و پی‌سازی عبور کرده‌اند. در بین پروژه‌ها نیز فقط یک پروژه (48 واحد) از مرحله اتمام اسکلت عبور کرده است.

در شهر جدید پرند فعلا برای 10 پروژه شامل مجتمع مسکونی ماهان، آپادنا (سایت 5)، 2 پروژه مجتمع مسکونی ثمین، مجتمع مسکونی مهرگان (سایت 3) و مجتمع‌های مسکونی پرند پیمانکاری انتخاب نشده است.

مطابق آمار هنوز هیچکدام از پروژه طرح اقدام ملی شهر جدید پرند به مرحله سفتکاری نرسیده‌اند و بیشترین پیشرفت فیزیکی با 17.39 درصد مربوط به 128 واحد نیک پی سرای ایرانیان است. زمین این پروژه دیماه سال گذشته به پیمانکار واگذار شده است. همچنین کمترین پیشرفت فیزیکی با 5.42 درصد مربوط به دو پروژه 252 واحدی پولاد پادیر است که بنابر اعلام شرکت عمران شهر جدید پرند اجرای فونداسیون بلوک N1 و N2 آن تکمیل شده است.

در مجموع 7008 واحد طرح ملی مسکن شهر پرند حدود 9 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای هیچکدام از پروژه‌ها پروانه ساختمانی دریافت نشده است.

در حالی چشم‌انداز روشنی برای واحدهای طرح ملی مسکن پرند قابل تصور نیست که با مجوز شرکت عمران این شهر و در اقدامی عجیب حدود 66 میلیارد تومان از آورده متقاضیان را به حساب شرکت ترکیه‌ای کوزو واریز شده است.

عجیب از این بابت که شرکت ترکیه‌ای نه زمینی را تحویل گرفته و نه اسمی از آن در لیست پیمانکاران شرکت عمران پرند مشاهده می‌شود. پیگیری‌ها حاکی از آن است که آورده حدود 2200 متقاضی طرح ملی مسکن پرند به‌عنوان پیش پرداخت به شرکت ترکیه‌ای کوزو پرداخت شده است.

در حالی مشخص نیست چرا و به چه دلیل کوزو مبلغ مذکور را دریافت کرده که این شرکت هنوز 10 هزار واحد نیمه تمام در فاز 11 پردیس دارد. لازم است شرکت عمران شهر جدید پرند در رابطه با این کار به‌صورت شفاف اطلاع‌رسانی کند. اگر هم شرکت عمران پرند حساب و کتابی از قبل با شرکت کوزو داشته باید به این پرسش پاسخ دهد چرا بخشی از بدهی خود را از محل آورده متقاضیان طرح ملی مسکن تسویه کرده است؟!

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا