مجلس و ارگان هامجله خبری

تصویب افزایش۲ برابری سقف تسهیلات مشارکت مدنی در بافت فرسوده

به گزارش ساختمان آنلاین: امیرمحمود غفاری معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی  با بيان اين مطلب، اظهار داشت: پيشنهاد اين وزارتخانه برای اصلاح ميزان سقف تسهيلات مشاركت مدنی دوره ساخت و وديعه اسكان موقت در اراضی مشمول ماده (۱۷) آيين‌نامه اجرايی برنامه ملی بازآفرينی شهری پايدار در جلسه مورخ ۲۰ بهمن امسال در كميسيون اقتصادی هيأت دولت تصويب شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بر اساس اين پیشنهاد و در صورت تایید نهایی دولت سقف تسهيلات مشاركت مدنی دوره ساخت در كلان‌شهرها از رقم ۵۰۰ ميليون ريال به رقم ۱۲۰۰میلیون ريال و وديعه اسكان موقت در اراضی مشمول در كلان‌شهرها از ۲۰۰ ميليون ريال به ۴۰۰ ميليون ريال افزايش پیدا می‌کند.

به گفته غفاری، برای ساير شهرها نيز سقف تسهيلات مشاركت مدنی دوره ساخت به رقم ۸۰۰ ميليون ريال و وديعه اسكان موقت در اراضی مشمول به ۳۰۰ ميليون ريال افزايش يافت.

وی با اشاره به اينكه يكی از نقاط اصلی هدف شركت بازآفرينی شهری در نوسازی بافت‌های ميانی و سكونتگاه‌های غيررسمی مناطق كمتر برخوردار مرزی است، توضیح داد: بر اساس اين مصوبه وزارت راه و شهرسازی مجاز شد نسبت به پرداخت تسهيلات ساخت به متقاضيان نوسازی در مناطق مذكور با كارمزد حداقل ۴ درصد از طريق انعقاد عامليت با بانك‌ها و مؤسسات عامل دارای مجوز از بانك مركزی اقدام کند.

غفاری تصریح کرد: اجرایی شدن این تصمیم منوط به تصویب نهایی هیأت وزیران است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا