رئیس انجمن صنفی مهندسان مشاور و طراح ناظر ساختمان استان تهران مطرح کرد:

لزوم انجام اقدامات لازم جهت صدور فیش حق‌الزحمه طراحی

0

روز گذشته مهندسان ساختمان با حضور در برابر ساختمان مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، اعتراض خود را به عدم تمکین این سازمان به توافق صورت‌گرفته در خصوص صدور فیش‌های طراحی اعلام کردند. این موضوع بهانه‌ای شد تا کارشناسان و فعالان حوزه نظرات خود را در رابطه با این معضل بیان کنند.

به گزارش ساختمان آنلاین:  در همین رابطه، مهیار فرنیا رئیس انجمن صنفی مهندسان مشاور و طراح ناظر ساختمان استان تهران با اشاره به تجمع اعتراضی مهندسان در گفت‌وگو با ساختمان آنلاین گفت: «نظام مهندسی استان‌ها مطابق بند 4-4 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان موظف به نظارت بر حسن انجام خدمات دفتر طراحی ساختمان و طراحان حقوقی است و بایستی اسناد، مدارک و نقشه‌های ساختمانی را کنترل نموده و در صورت مغایرت با مقررات ملی ساختمان یا ضوابط شهرسازی، موارد ایرادات و نواقص را کتبا به طراح اعلام نماید.»

فرنیا تصریح کرد: «همچنین در همین بند مبحث دوم مقررات ملی بابت بازبیتی و کنترل طراحی‌ها، حق‌الزحمه‌ای برای سازمان استان دیده شده است. این رقم مطابق بند 9 – 17 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان معادل پنج درصد حق‌الزحمه مصوب طراحی در هر یک از رشته‌های ساختمانی است که بایستی توسط مهندسان ذی‌ربط به حساب سازمان واریز گردد. بنابراین، سازمان باید با فراهم‎سازی بستر مناسب و در چارچوب قانونی، اقدامات لازم جهت صدور فیش حق‌الزحمه طراحی را انجام دهد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.