صنایع ساختمانیمجله خبری

تقاضای کاذب ناشی از تعطیلی واحدهای تولیدی سیمان و فولاد را گران کرد

به گزارش ساختمان آنلاین:  فرهاد طهماسبی در گفت وگویی درباره گرانی سیمان در بازار، گفت: با فرارسیدن پیک گرما از اواسط خرداد مصرف برق به صورت تصاعدی افزایش یافت و از آنجا که دولت برنامه ریزی مناسبی برای رشد تولید برق متناسب با نیاز کشور نداشت و سیاست گذاری ها اشتباه بود، با خاموشی های بسیاری در سطح کشور اعم از قطعی برق خانه ها و واحدهای تولیدی روبه رو شدیم.

نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه خود با رئیس هیات عامل ایمیدور، یادآور شد: رئیس هیات عامل ایمیدور در این نشست مطرح کرد که با وجود اینکه هزینه تولید برق به طور مثال 400 تومان است، دولت برق تولیدی را با رقم های پایین تری خریداری می کند.

تعهد ایمیدرو در راستای تولید 10 هزار کیلووات برق

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تعهد ایمیدرو در راستای تولید 10 هزار کیلووات برق، افزود: متاسفانه با بیشتر شدن مصرف برق، در ابتدا، مصارف خانگی و سپس برق واحدهای تولیدی و صنعتی قطع شد.

وی اضافه کرد: هرچند واحدهای تولیدی هر ساله، زمانی را برای تعمیرات اساسی اختصاص داده و از حجم تولیدات خود می کاهند اما باید به این نکته دقت کرد که این واحدها برای over hall کردن برنامه ریزی می کنند و نمی توانند پیش از موعد تعمیرات خود را آغاز کنند بنابراین نمی توانند در زمان قطعی برق، فعالیت خود را کاهش دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: وزارت نیرو، با توجیه کمبود برق فعالیت واحدهای تولیدی را محدود کرده در حالیکه فعالیت بسیاری از این واحدها با حجم کمتر، توجیهی ندارد زیرا ماشین آلات آنان دچار آسیب می شود.

تشدید تقاضای کاذب در بازار سیمان و فولاد به دلیل بار روانی ناشی از تعطیلی واحدهای تولیدی

طهماسبی ادامه داد: با کاهش فعالیت واحدهای تولیدکننده سیمان و فولاد، تقاضای کاذب در بازار به دلیل بار روانی ناشی از تعطیلی این واحدها افزایش یافت که این امر موجب گرانی این محصولات شد.

وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه اینجانب کارخانه تولید سیمان خاکستری، سفید و استهبان وجود دارد، افزود: هرچند این واحدها تاکنون تعطیل نشده اند اما هشدار اداره برق و فرمانداری مبنی بر تعطیلی کشش بازار را افزایش داده است.

به گفته عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس کاهش تولید و بار روانی ناشی از احتمال تعطیلی واحدهای تولیدی موجب افزایش قیمت سیمان، فولاد، میلگرد و… شده که در صورت تداوم این وضعیت آسیب های بسیاری به وجود می آید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا