مجلس و ارگان هامجله خبری

بازار و بانک‌های استان تهران ۶ روز آینده تعطیل است

به گزارش ساختمان آنلاین: غلامرضا عباس عباس پاشا روز دوشنبه  افزود: بر اساس مصوبه ستاد کرونا و بنابر پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس جمهوری تمامی ادارات، بانک ها و گروه ۲، سه و چهار از جمله بازار بزرگ تهران در این استان به مدت شش روز تعطیل است.

وی ادامه داد: بنابراین مصوبه، تردد از استان های تهران و البرز ممنوع است و در صورت رعایت نکردن علاوه بر جریمه، خودرو نیز از مسیرها بازگردانده می شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران اذعان داشت: موضوع استمرار ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی براساس طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها ادامه دارد و براساس وضعیت شهرها اطلاع‌رسانی می شود.

سخنگوی دولت نیز ساعاتی پیش اظهار داشت: بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهوری، تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه شنبه این هفته (فردا) تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.

علی ربیعی اضافه کرد: بر اساس تقویم رسمی کشور، روز چهارشنبه هفته جاری به مناسبت عید سعید قربان تعطیل است و علاوه بر آن، ادارات دولتی نیز بر اساس مصوبه اخیر دولت به منظور مدیریت کرونا و مصرف برق، روزهای پنجشنبه تعطیل هستند.

به این ترتیب، استانهای تهران و البرز از فردا به مدت شش روز تعطیل است که از این میزان، سه روز تعطیلات ناشی از کرونا و سه روز دیگر نیز، تعطیلات رسمی و پایان هفته خواهد بود.

سخنگوی دولت گفت: تعطیلات پیش رو به عنوان یک عامل بازدارنده از هرگونه تجمع در هر سطح برای جلوگیری از ابتلا و افزایش تلفات انسانی کرونا صورت گرفته است و از این رو، هر گونه سفر، تردد، تجمع و دورهمی می تواند به ابتلا به بیماری مرگبار کرونا منجر شود.

مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی کرونا را در سطح کشور در شرایط کنونی به میزان ۴۷ درصد اعلام کرده اند، درحالی که این رقم برای تحقق هدف پیشگیری از کرونا باید به ۹۰ درصد برسد.

پر کردن این فاصله و کاهش شیوع کرونا در کشور تنها با اقدام جدی هر فرد از طریق زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و عدم تجمع و تردد میسر است.

پزشکان نیز به مردم توصیه می کنند علاوه بر اینکه خودشان پروتکل های بهداشتی کرونا را رعایت می کنند، دیگران را نیز بطور جدی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و عدم تردد و سفر و تجمع دعوت کنند.

بنا به گزارش‌های کارشناسی، هر گونه تجمع خانوادگی حتی به صورت حداقل می تواند سلامت همه اعضای خانواده بویژه سالمندان و حتی، کودکان را در برابر کرونا به مخاطره جدی بیاندازد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا