بورس و بازارمجله خبری

روزهای سرد برای بازار مسکن شهرری

به گزارش ساختمان آنلاین:   واسطه‌‌‌های ملکی فعال در منطقه ۲۰ تهران یعنی محدوده «شهرری» می‌‌‌گویند تعداد آپارتمان‌‌‌های فروشی که به آنها سپرده شده است، بسیار اندک و در برخی معابر انگشت‌‌‌شمار است. به اذعان این گروه از فعالان بازار ملک، شهرری سردترین روزهای بازار مسکن در طول حداقل یک سال اخیر را تجربه می‌کند.

بررسی وضعیت معاملات و قیمت مسکن در این منطقه نیز چنین گزاره‌‌‌ای را تایید می‌کند، کمااینکه تعداد معاملات مسکن انجام شده در این منطقه که در زمره سه منطقه ارزان‌‌‌قیمت تهران به شمار می‌‌‌آید، در ماه گذشته 68 فقره بوده است.

این در حالی است که در ماه مشابه سال گذشته در این منطقه 114 فقره معامله فروش ثبت شد. میانگین قیمت مسکن در شهرری و محله‌‌‌های اطراف آن طی معاملات اخیر 15‌ میلیون و 820 هزار تومان بوده که نسبت به مهر سال گذشته 21‌ درصد افزایش دارد.

تحقیقات میدانی حاکی از این است که اغلب فایل‌‌‌های فروش موجود در بازار مسکن منطقه 20 به ویژه در محله‌‌‌های دولت‌‌‌آباد و شهرری از جنس واحدهای مسکونی است که در سال‌های اخیر با هدف سرمایه‌گذاری خریداری شده‌‌‌اند و اکنون خریداران سرمایه‌‌‌ای، واحدهای تخلیه یا در اجاره مستاجر را برای فروش عرضه کرده‌‌‌اند.

در عین حال با وجود اینکه سرمایه‌گذاران دیروز، فروشندگان امروز منطقه 20 هستند، با توجه به سهم پایین خرید سرمایه‌‌‌ای در این منطقه، تعداد فایل‌‌‌های فروش در بازار مسکن شهرری بسیار اندک است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا