فن آوری های ساختمانیمجله خبری

خانه نویسنده معروف تبدیل به موزه می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین:  تلاش‌ها برای نجات خانه متعلق به جی. آر.آر. تالکین در آکسفورد و جایی که او مهم‌ترین رمان‌هایش را در آن‌جا خلق کرده آغاز شده و یان مک‌کلن و مارتین فریمن دو بازیگر فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» نیز حمایت خود را از کارزار جمع‌آوری شش میلیون دلار برای خرید این خانه و تبدیل آن به موزه اعلام کرده‌اند.

ارباب‌ حلقه‌ها: بازگشت‌ پادشاه؛ آهای!‌ حلقه‌ مال‌ منه

تالکین سال ۱۹۳۰ به همراه خانواده‌اش به این خانه در جاده نورثمور آکسفورد نقل مکان و برای مدت ۱۷ سال در آن‌جا زندگی کردند. در این دوره تالکین استاد ادبیات انگلیسی در دانشگاه بود. او در این خانه مهم‌ترین آثارش یعنی رمان‌های معروف «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» را نوشت.

جولیا گلدینگ، نویسنده انگلیسی کارزار شش میلیون دلار برای خرید خانه جی.آر.آر. تالکین را ایجاد کرده تا پیش از حراج خانه آن را نجات دهد و به یک مرکز ادبی و موزه تبدیل کند. این اقدام با حمایت مک‌کلن، فریمن و جان ریس دیویس، بازیگران فیلم‌های سینمایی اقتباس‌شده از آثار تالکین همراه شده است.

قرار است این خانه که هفت اتاق خواب دارد مشابه زمان زندگی تالکین بازسازی شود. مجموعه فیلم‌های بلند اقتباس‌شده از رمان‌های تالکین ‌که کارگردانی آن را ‌پیتر جکسن بر عهده داشته در مجموع حدود شش میلیارد دلار در جهان فروخت و ۱۷ جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین فیلم بلند را از آن خود کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا