مجلس و ارگان هامجله خبری

تصویب طرح فاز پنجم شهر جدید سهند

به گزارش ساختمان آنلاین:  بابک نجفیان در ادامه افزود: با تصویب فاز پنجم شهر جدید سهند ، زمینه برای ابلاغ دومین طرح توسعه و عمران (جامع) شهر جدید سهند فراهم شد.

وی اظهار داشت: دومین طرح توسعه و عمران (جامع) شهر جدیدسهند ۳۰ مهر ۱۳۹۷در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شده بود، ولی ابلاغ آن منوط به تهیه طرح فاز ۵ شهر جدیدسهند با رعایت نظرات این شورا شده بود.

نجفیان، ادامه داد: پس از اعمال نظرات استان در فاز ۵ شهر جدیدسهند در راستای نظرات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و تایید کمیته فنی شورای مذکور در روزهای آینده طرح مذکور از سوی دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ابلاغ می شود.

شهر جدید ۱۳۰ هزار نفری «سهند» در شهرستان اسکو است.

این شهر واقع در ۲۰ کیلومتری شمال غرب تبریز و در دامنه کوه سهند از شهرهای آذربایجان شرقی است که با هدف اسکان سرریز جمعیت شهر تبریز تاسیس شده است.

«سهند» از جمله شهرهای جدید ایران محسوب می شود که توسعه تدریجی ان از دهه ۱۳۷۰ آغاز شده و هم اکنون یک شهر تمام عیار محسوب می شود که از سوی سازمان بهداشت جهانی نیز به عنوان «شهر سالم» انتخاب شده است.

البته شهر جدیدسهند به دلیل نوپا بودن آن از مشکلاتی در حوزه زیرساخت ها رنج می برد که رفع آن در سال های اخیر از اولویت های مدیریت ارشد آذربایجان شرقی بوده است.

در همین راستا چندی قبل آزادراه ۲۲ کیلومتری تبریز – سهند با صرف حدود ۳۰۰ میلیارد تومان و پس از ۱۲ سال به بهره برداری رسید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا