راه و شهرسازیمجله خبری

بسترسازی برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور

به گزارش ساختمان آنلاین:  دکتر صدیف بدری در اولین رویداد ملی سکوی پرتاب با موضوعیت روش‌های نوین ساخت و ساز که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: ما در طول فعالیت دولت ۱۱ و ۱۲ در حوزه مسکن با چالش جدی فکری و نبود برنامه‌ریزی مواجه بودیم.

وی ادامه داد: ما در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با مسئولین و پیمانکاران به این نتیجه رسیدیم که هماهنگی میان بخش‌ها و مدیریت واحد در سیاست گذاری وجود ندارد. در این راستا، طرح جهش تولید و مسکن را ایجاد کردیم که تصویب طرح جامع مسکن است.

مهندس بدری با اشاره به میزان اجاره نشینی در کشور گفت: تعداد مسکن از نظر تعداد خانوارها متعادل است، اما اجاره نشینی از ۱۲ درصد به ۳۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه چاره کار، ساخت مسکن حمایتی است، افزود: برای مسکن‌های حمایتی باید وام‌های کم درصد در نظر گرفته شود. البته بسترسازی‌ها صورت گرفته تا سالیانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا