بورس و بازارمجله خبری

بررسی وضعیت بازار اجاره در فصل زمستان

به گزارش ساختمان آنلاین:  بازار اجاره واحدهای مسکونی در پایتخت نشان می‌دهد در مناطق مختلف واحدهای مسکونی برای اجاره از سوی موجران پیشنهاد شده است.

بر اساس این گزارش به گفته برخی از واسطه‌های ملکی در برخی مناطق تهران در حال حاضر تقاضا برای اجاره نیز به تبع کاهش انتظارات تورمی ناشی از ریسک‌های غیراقتصادی نیز کاهش پیدا کرده است.

تحقیقات میدانی از بنگاه‌های معاملات ملکی نیز از کاهش تقاضا در بازار مسکن هم در حوزه معاملات خرید و فروش و هم در حوزه اجاره حکایت می‌کند.

برخی از واسطه‌های ملکی معتقدند: بخش قابل توجهی از موجران تمایل به دریافت اجاره و ودیعه به‌صورت ترکیبی دارند.

بسیاری از بنگاه‌های معاملات ملکی بر این باورند، در تابستان برخلاف شرایط سنتی حاکم بر بازار اجاره که تقاضا برای دریافت اجاره بیشتر بود، برخی موجران پول پیش بیشتر را به اجاره ترجیح می‌دادند که یکی از دلایل آن رونق بازار بورس و سرمایه‌گذاری در این بازار بود اما در پاییز به‌صورت مجدد اقبال برای دریافت اجاره افزایش یافته و بخش زیادی از فایل‌های اجاره ملک به‌صورت ترکیبی از رهن و اجاره است.

بررسی قیمت‌های پیشنهادی موجران نیز تاییدی بر این است. مشاهده قیمت‌های پیشنهادی نشان می‌دهد بخش زیادی از فایل‌های اجاره پیشنهاد شده از سوی مالکان به‌صورت ترکیبی از رهن و اجاره ارائه شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا