بورس و بازارفن آوری های ساختمانیمجله خبری

راهکار چینی‌ برای کاهش اجاره مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:   به نقل از رویترز، استان گوانگ‌ دونگ که پر جمعیت‌ترین استان چین به شمار می‌رود، امروز اعلام کرد، قصد دارد در دو شهر بزرگ خود به نام‌های گوانگ‌ژو و شن‌ژن 10 درصد زمین‌های موجود را برای ساخت مسکن با اجاره ارزان اختصاص دهد.

این استان می‌خواهد از این طریق امسکن با اجاره ارزان فراهم کند، چرا که تقاضا برای مسکن به خصوص در میان جوانان به شدت افزایش یافته است.

قرار است در این زمین‌ها واحدهای مسکونی با حداکثر متراژ 70 متر ایجاد شوند و در اختیار جوانان و ساکنان جدید این شهرها قرار گیرند.

استاندار گوانگ‌دو گفته میزان اجاره‌بهای این واحدهای مسکونی هم باید نسبت به دیگر مناطق پایین‌تر باشد.

استان گوانگ‌دونگ چین به تنهایی 126 میلیون نفر جمعیت داشته و از آنجایی که شرکت‌های بزرگ نظیر هوآوی و تن‌سنت در این استان واقع شده بسیاری از جوانان و افراد جویای کار را جلب کرده است.

افزایش جمعیت و بهبود شرایط اقتصادی در این استان باعث شده تا قیمت مسکن در آن افزایش یابد و قشر کم درآمد از جمله افراد تازه فارغ‌التحصیل شده و تازه‌کار تحت فشار قرار گیرند.

در ماه آگوست مقامات استان گوانگ‌دونگ اعلام کردند که قصد دارند تا سال 2025، بیش از 740 واحد مسکونی بسازند که گفته می‌شود 222 هزار واحد از آن امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

در کنار دو شهر بزرگی که به آنها اشاره شد قرار است در شهرهای صنعتی بزرگ نظیر فوشان، دون‌گوان و ژونگ‌شان نیز پروژه‌های مشابهی برای تأمین مسکن ارزان قیمت اجرا شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا