راه و شهرسازیمجله خبری

آغاز دریافت مالیات از خانه‌های خالی از مرداد

به گزارش ساختمان آنلاین: معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی با اعلام اینکه اخذ مالیات از خانه‌های خالی در مرداد سال آینده آغاز می‌شود از عدم قطعیت خالی بودن ۲۵۰۰ واحد مسکونی خبر داد.

محمود علیزاده گفت: طبق اطلاعات سامانه املاک وزارت راه، حدود ۲۵۰۰ واحد مسکونی، مشکوک به خالی هستند و با قطعیت اعلام نشده خالی از سکنه هستند.

وی افزود: اجرای قانون از اول سال ۱۴۰۰ خواهد بود و آیین نامه اجرایی آن ظرف سه ماه توسط وزارت راه و سازمان مالیات تهیه و تصویب می‌شود و بر مبنای آن همه مالکین دو ماه فرصت دارند اطلاعات محل سکونت را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند.

وی اضافه کرد: رسیدگی مالیاتی به واحدهای مسکونی خالی در مرداد سال آینده آغاز می شود.

علیزاده افزود: براساس ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، باید یک سال از خالی بودن خانه بگذرد و از سال دوم هم نصف اجاره آن مالیات اخذ خواهد شد که از لحاظ اجرایی ارزش بازدارندگی ندارد.

معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: معیار تشخیص سازمان مالیاتی، سامانه املاک و اسکان است و اگر خانه‌ای خالی از سکنه تشخیص داده شود، ظرف ۱۰ روز برگ تشخیص و مطالبه مالیات آن صادر خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا