بورس و بازارصنایع ساختمانیمجله خبری

تورم 100درصدی قیمت نهاده‌های ساختمانی

به گزارش ساختمان آنلاین:  مسعود افشین گفت: تورم نقطه به نقطه قیمت نهاده‌های ساختمانی مسکونی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ نسبت به بهار سال ۱۳۹۹، ۱۰۰.۷ درصد بوده است که در مقایسه با فصل زمستان، ۳/۵ واحد درصد افزایش داشته است.

وی افزود: طرح آمارگیری از قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران از سال ۱۳۹۰ با هدف محاسبه تغییرات فصلی و سالانه شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی در سطح شهر تهران به‌صورت فصلی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اجرا و نتایج آن توسط مرکز آمار ایران بر سال پایه ۱۳۹۰ انتشار می شود.

افشین خاطرنشان کرد: در بهار سال ۱۴۰۰ این طرح آمارگیری با مراجعه به ۸۲۲ کارگاه در سطح شهر تهران و جمع‌آوری ۳۸۰۰ قلم اطلاعات انجام شده است.

وی در خصوص تورم سالانه قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ افزود: تورم سالانه بهار امسال، معادل ۹۳/۵ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۷/۱ واحد درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است، اطلاعات تفضیلی این طرح در سامانه اطلاعات آماری استان تهران به آدرس amar.thmporg.ir در دسترس است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا