راه و شهرسازیمجله خبری

متقاضیان طرح مسکن ملی کارگری بخوانند

به گزارش ساختمان آنلاین:  “علی آشتاب” با اعلام این خبر افزود: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن کارگری چنانچه تاکنون موفق به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشده اند، در فرصت باقی مانده نسبت به تکمیل موجودی اقدام نمایند.

وی با اشاره به تمدید مهلت افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیهمتقاضیان طرح ملی مسکن جامعه هدف وزارت متبوع تا پایان دی ماه سالجاریاظهار داشت: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ویژه کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار مشمول متقاضیانی خواهد شد که پرداخت اولیه آنها کامل شده باشد.

وی تصریح کرد: تاکنون شرایط پنج هزار و ۸۸۹ نفر از متقاضیان کارگری و بازنشسته استان با استعلام از سامانه های مختلف برای برخورداری از مزایای طرح اقدام ملی مسکن احراز شده است.

آشتاب ادامه داد: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ویژه کارگران، بازنشستگان و سایر گروه‌های هدف، مشمول متقاضیانی خواهد شد که پرداخت اولیه آنها کامل شده باشد بنابراین باید چنانچه تاکنون موفق به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشده اند، در فرصت باقی مانده نسبت به تکمیل موجودی اقدام نمایند.

وی با اشاره به تسهیلات ویژه به کارگران در طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: طبق تفاهم‌نامه‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با راه و شهرسازی، فارغ از تمام امتیازات و تسهیلات ارائه شده در طرح مسکن ملی، امتیازات ویژه‌ و تسهیلات خاصی به کارگران داده شده است تا با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید، ایفای نقش کنند.

سهمیه لرستان از طرح اقدام ملی مسکن ۱۰ هزار و ۲۰۰ واحد است.

طرح اقدام ملی مسکن با تاکید رهبر معظم انقلاب و پیگیری رییس جمهوری برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور از سال گذشته آغاز شد.

طرح ملی مسکن با هدف خانه دار شدن دهک های چهار تا هفت جامعه اجرایی می شود و چهار شرط این طرح شامل افراد متاهل سرپرست خانوار؛ فاقد مسکن؛ پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن مسکن از سال ۸۴ و فرم (ج) سبز (عدم دریافت زمین یا وام یا تسهیلات یارانه ای مربوط به مسکن از دولت) می شود.

مقرر شده است اقدام ملی مسکن طی ۲۴ ماه پس از آغاز عملیات اجرایی تکمیل شود که این مهم مشروط به انجام تعهد دوطرف یعنی سازنده و مردم است که باید بجز مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی مابقی قیمت ساخت را به موقع واریز کنند تا منابع ریالی طرح تامین شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا