راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

اختصاص بیش از ۲۰۰۰ هکتار زمین به طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل

به گزارش ساختمان آنلاین:    محبوب حیدری شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی ادارات راه و شهرسازی با حضور وزیر راه و شهرسازی در اردبیل اظهار کرد: همکاران ما با تلاش جهادی سعی می‌کنند تا در تحقق اهداف و برنامه‌های وزارت و دولت سیزدهم در حوزه مسکن برنامه‌ریزی‌های شایسته‌ای را انجام دهند که در این زمینه ما نیازمند صدور مجوز برای الحاق محدوده شهرها با هدف تأمین زمین هستیم.

وی ساخت و تحویل ۴۱ هزار واحد مسکن مهر را در استان اردبیل یادآور شد و تصریح کرد: در قالب طرح اقدام ملی مسکن پروژه‌هایی در اردبیل و سایر شهرها شروع شده ولی در مجموع قرار است ۸۰ هزار واحد مسکن با تأمین زمین به میزان دو هزار و ۲۳۷ هکتار احداث و تحویل متقاضیان شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سال اول ۲۰ هزار واحد اجرایی خواهد شد که ۵۹ هزار متر مربع زمین برای احداث این واحدها نیاز است که ارزش این زمین‌ها ۳۲۷ میلیارد تومان است.

حیدری افزود: فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی چهار هزار واحد آغاز خواهد شد که ۴۶۸ هزار متر مربع زمین برای احداث این واحدها تأمین شده تا با برآورد هزینه دو هزار و ۵۷۴ میلیارد تومانی این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما در داخل شهرها زمین خالی نداریم و مجبور هستیم زمین‌های جدیدی را به شهرها الحاق کنیم که در این زمینه شورای عالی معماری و شهرسازی مجوز لازم را تاکنون صادر نکرده است.

حیدری چالش دیگر در اجرای این طرح را عدم ابلاغ پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: در حالی که دو هزار واحد در مرحله فنداسیون، اسکلت و سقف است، هنوز وام ۲۵۰ میلیون تومانی برای استان ابلاغ نشده است.

وی اضافه کرد: در حوزه بازآفرینی شهری ۱۷ پروژه با ۲۴ میلیارد تومان منابع دولتی در حال اجراست و در احیای بافت فرسوده نیز هیچ‌گونه محدودیتی در پرداخت تسهیلات بانکی وجود ندارد.

حیدری به آخرین وضعیت راه‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه در استان زیر بار ترافیک است و ۶۳۶ کیلومتر نیز نیاز داریم که ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث این بزرگراه‌ها منابع نیاز است.

وی بیان کرد: ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در سطح استان توسط راه و شهرسازی در حال اجراست که با تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی تا پایان سال می‌توان ۵۴ کیلومتر بزرگراه را در استان به بهره‌برداری رساند.

حیدری بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان را به پیمانکاران یادآور شد و ادامه داد: در اعتبارات سال آینده امیدواریم از ردیف‌های ملی برای پرداخت مطالبات تدبیری درست اندیشیده شود.

وی اقدام خوب استان را در جذب منابع بانکی از محل ماده ۵۶ یادآور شد و اظهار کرد: برای محور اردبیل – سرچم ۴۰۰ میلیارد تومان، سربند – مشگین‌شهر ۱۵۰ میلیارد تومان و کلور – درام ۱۰۰ میلیارد تومان منابع بانکی تأمین خواهد شد.

حیدری تصریح کرد: اگر تا دو ماه آینده ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۵۰ میلیارد تومان قیر به استان اختصاص پیدا کند ما آمادگی تکمیل و تحویل ۵۴ کیلومتر بزرگراه را داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در حوزه راه اصلی نیز ۶۸ کیلومتر راه در حال احداث است که ۲۰ کیلومتر آن تا پایان امسال آماده افتتاح خواهد شد.

وی ضرورت جذب نیروهای جدید در اداره کل راه و شهرسازی و همچنین افزایش حقوق کارکنان این اداره کل را با تلاش و کوشش جهادی یادآور شد و افزود: همکاران ما در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند اما کمترین حق و حقوق و مزایا را دارند که وزارت راه و شهرسازی در این زمینه باید تدبیری بیندیشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا