راه و شهرسازیمجله خبری

حرکت لاک پشتی طرح مسکن ملی تهرانسر

 به گزارش ساختمان آنلاین:  شواهد و قرائن حاکی از آن است پروژه ۲۰۰۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن تهرانسر با وجود موقعیت مناسب مکانی و تقاضای بالقوه برای واحدهای آن هنوز آنطور که باید و شاید جلو نمی رود. هر از گاهی صحبتهایی درباره سه شیفته شدن یا افزایش عوامل اجرایی شنیده می شود اما با گذشت ۱۴ ماه از کلنگ زنی و اینکه اعلام شد اگر به پیشرفت حدود ۶۰ درصد برسد قابلیت واگذاری پیدا می کند هنوز خبری از ثبت نام نیست.

این در حالی است که به دلیل قرار داشتن پروژه در بافت شهری، زیرساختهای آن مهیاست. اما ظاهرا پروژه حتی پروانه ساخت ندارد و مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفته که در این زمینه شخصا از شهردار منطقه ۲۱ پیگیر است.

خلیل محبت خواه با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری بین این اداره‌کل و آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، گفت: در هفته جاری، طبق تفاهم‌نامه منعقدشده، نماینده این آزمایشگاه در تمام پروژه‌های مشارکتی تهرانسر حاضر خواهد شد.

وی افزود: با افزایش ۳۰ نفر به عوامل اجرایی این پروژه، انتظار می‌رود تا هفته آینده وضعیت عملیات اجرایی به حد مطلوب برسد. در همین خصوص ایرادات در یکی از پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفته است که به تعویض ناظر منجر خواهد شد.

محبت‌خواه با تاکید بر اینکه مستندسازی پروژه‌ها از هفته جاری آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: در خصوص پروانه ساخت شخصا از شهردارمنطقه ۲۱ پیگیر هستم.

مسکن ملی به شکل رسمی از تهرانسر کلنگ زده شد. شهریورماه ۱۳۹۸ بود که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن، کلنگ پروژه ۲۰۰۰ واحدی تهرانسر را به زمین زد. با توجه به این‌که همواره مسئولان وزارت راه و شهرسازی، زمان اتمام طرح اقدام ملی مسکن را سال ۱۴۰۰ اعلام می‌کردند و در نظر گرفتن این موضوع که مسکن ملی تهرانسر در مقیاس چندان بزرگی، تعریف نشده این امید بود که دست کم این پروژه در سال ۱۴۰۰ تحویل داده شود اما بنا به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به آن زمان نمی‌رسد. بررسی‌های میدانی هم در ماه‌های گذشته نشان می‌داد این پروژه آن‌طور که باید و شاید سرعت ندارد و تا تیرماه امسال فقط ۸۶۰ واحد آن فعال بود تا این‌که پس از هشت ماه اعلام شد پروژه سه شیفته شده است.

رضا نگهبان، مدیرکل سابق راه و شهرسازی تهران که اوایل سال جاری به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت اواسط اسفندماه سال قبل گفته بود: «برخی واحدهایی که از پروژه های مشارکتی تهرانسر سهم دولت می‌شود (براساس قراردادها) بعد از ۵۰ درصد پیشرفت ساختمانی در بازار عرضه می‌کنیم و قیمت و نحوه عرضه نیز در همان زمان مشخص خواهد شد».

پس از فوت نگهبان، خلیل محبت‌خواه به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران منصوب شد. او ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در جلسه با پیمانکاران پروژه اقدام ملی مسکن در تهرانسر دستور برنامه زمانبندی سه شیفت کاری را اعلام کرد. محبت‌خواه تیرماه امسال زمان افتتاح پروژه اقدام ملی تهرانسر را مهرماه ۱۴۰۱ اعلام کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا