مجلس و ارگان هامجله خبری

کاهش ۶۴ درصدی اسباب‌کشی مستاجران در سال جاری

به گزارش ساختمان آنلاین:  جلسه شورای معاونان وزارت راه و شهرسازی روز شنبه، ۲۴ آبان‌ماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و با دعوت از سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکیبرگزار و اقدامات کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و مراکز تجمع مسافران ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از آغاز این بحران تاکنون، بررسی شد.

«شهرام آدم‌نژاد»معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در ابتدای این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و مراکز تجمع مسافران ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا پرداخت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در گزارش خود به تلاش‌های انجام‌شده در این وزارتخانه برای کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم پرداخت و افزود: کاهش خسارت‌های مردم در حوزه اختیارات وزارت راه و شهرسازی از ابتدای بحران کرونا مدنظر قرار داشت که در این بخش رقمی در حدود ۳۸ میلیارد تومان برای هزینه استراد بلیت برای لغو سفرهای نوروزی به مردم پرداخت شد.

وی گفت:همچنین در حوزه کاهش نرخ‌های اجاره مسکن اقدامات بسیار خوبی انجام شد که تمدید قراردادهای اجاره از جمله این اقدامات است؛ به‌طوری که در این مدت ۶۴ درصد اثاث‌کشی در تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

آدم نژاد اضافه کرد:این عدد در هیچ سالی پس از انقلاب سابقه ندارد و مفهوم آن این است که عمده قراردادهای اجاره تمدید شده است.

او همچنین در خصوص تخصیص تسهیلات حمایتی به قشرهای آسیب‌دیده بخش حمل‌ونقل و مستاجران نیز عنوان کرد: در حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های هوایی و ریلی در نظر گرفتیم که ۷۴ درصد آن پرداخت شده و ۲۶ درصد نیز هنوز باقی است.

وی گفت:همچنین برای ۱۱۵ هزار و ۲۰۲ راننده بخش مسافر تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی در نظر گرفته شد که تاکنون ۹۸ هزار نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند. تسهیلات ۱۲۰ میلیون ریالی به ازای هر شاغل در دو هزار و ۸۰۰ شرکت حمل و نقلی بخش دیگری از تسهیلاتی بود که پرداخت شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود:در بخش تسهیلات ودیعه مسکن نیز مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال برای مستاجران تهرانی، ۳۵۰ میلیون ریال برای مستاجران ساکن سایر کلانشهرها و ۱۵۰ میلیون ریال نیز برای مستاجران سایر مناطق کشور تسهیلات در نظر گرفته شده است.

جابه‌جایی ۲۶۰۰۰ مسافر و ۱۰۰۰۰ تن کالای پزشکی با پروازهای یک‌طرفه

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تحت‌فشار بودن این وزارتخانه در روزهای اول بحران کرونا برای بازگرداندن ایرانی‌های خارج از کشور، بیان کرد: به این منظور ۲۶ هزار و ۱۹۰ مسافر را با استفاده از ۴۰۴ هواپیما و از طریق پروازهای یک‌طرفه به کشور بازگرداندیم.

وی گفت:همچنین ۶۵۸ پرواز یک‌طرفه باری برای انتقال ۱۰ هزار و ۲۹۰ تن کالای پزشکی و تجهیزات در این مدت انجام‌شده است که این آمار، برای مثال در کشور ترکیه کمتر از ۴۰۰ پرواز بوده است.

کاهش ۴۴ درصدی سفر و ۵۵ درصدی مسافران جابه‌جا شده 

او در خصوص اقدامات انجام‌شده در مدیریت شبکه حمل و نقل داخلی مسافر و کالا نیز خاطرنشان کرد: ایجاد انگیزه و تاکید بر خودداری از سفرهای غیرضروری منجر به کاهش ۴۴ درصدی سفرها و ۵۵ درصدی مسافران جابه‌جا شده توسط ناوگان حمل و نقل عمومی در شقوق چهارگانه در هفت ماهه امسال نسبت به بازه مشابه در سال گذشته شده است. همچنین همکاری در اجرای طرح‌های محدودیت تردد بین‌استانی در مبادی ورودی و خروجی شهرها به کاهش ۲۵ درصدی ترددهای بین‌استانی در هفت ماهه امسال نسبت‌به بازه مشابه در سال گذشته انجامید.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا