مجلس و ارگان هامجله خبری

شهردار تهران چهارشنبه تعیین می‌شود؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  نامزدهای معرفی‌شده از سوی منتخبان شورای شهر ششم طی یک ماه گذشته به دلایل مختلف خودخواسته از جریان انتخاب شهرداری تهران کنار کشیده بودند. در این مرحله نیز، در ابتدا هشت نفر شامل معصومه آباد، هابیل درویش، اسماعیل احمدی‌مقدم، رستم قاسمی، محسن پیرهادی، مازیار حسینی، علیرضا زاکانی و مهرداد بذرپاش حضور داشتند که روز گذشته مهرداد بذرپاش در قالب یک نامه رسمی و رستم قاسمی به صورت غیررسمی از جریان انتخابات کنار کشیدند.

اکنون شش نفر باقی‌مانده برای تکیه زدن بر سکان شهرداری تهران با یکدیگر رقابت می‌کنند. آن‌طور که برخی از منتخبان شورای شهر ششم اعلام کرده‌اند روند بررسی برنامه‌های ارائه شده از سوی این شش نفر تا روز چهارشنبه به احتمال زیاد به اتمام می‌رسد و در نهایت گزینه نهایی شهرداری تهران فردا مشخص خواهد شد.

شنیده‌های غیررسمی از روند رقابتی میان گزینه‌های این مرحله از انتخاب شهردار تهران حاکی از آن است که از میان شش نفر، دو نفر شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارند. علیرضا زاکانی که پیش از این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری نیز بود و مازیار حسینی دو نفری هستند که به نظر می‌رسد بیش از بقیه به صندلی شهردار تهران نزدیک شده‌اند و خط مقدم ماراتن انتخاب شهردار را تشکیل داده‌اند.

گفته می‌شود تا روز گذشته دو دیدگاه اصلی در میان منتخبان شورای شهر ششم برای انتخاب شهردار جدید تهران مطرح بوده است. یک گروه معتقد هستند شهردار بعدی تهران باید چهره‌ای ملی باشد و گروه دیگر این نگاه را دارند که شهرداری می‌تواند برای اداره شهر تهران در چهارسال آینده موثر باشد که پیش از این در مجموعه شهرداری تهران حضور داشته است. گمانه‌زنی های

اولیه نشان می‌دهد تا روز گذشته در میان منتخبان شورای شهر ششم، نگاه نخست برای انتخاب شهردار تهران، طرفداران بیشتری دارد.

با این حال همچنان افراد اصلی و شناخته‌شده شورای شهر ششم فعلا ترجیح داده‌اند مسیر رایزنی برای چهره‌های مختلف را تا روز آینده باز بگذارند. از همین رو اگرچه تا روز گذشته طرفداران نگاه نخست چهره مدنظر خود را به صندلی شهردار تهران نزدیک کرده‌اند اما برخی منابع غیررسمی خبر می‌دهند رایزنی‌ها در روز گذشته برای تغییر آرای منتخبان شورای شهر به شکل قوی همچنان ادامه‌ دارد به‌طوری که ممکن است تا روز آینده نتایج تغییر کند.

منتخبان شورای شهر ششم طی امروز و فردا به بررسی برنامه‌های ارائه شده از سوی نامزدهای مرحله نیمه نهایی انتخاب شهردار می‌پردازند و در نهایت آن طور که اعلام کرده‌اند به احتمال زیاد فردا (چهارشنبه) گزینه نهایی شهرداری تهران مشخص خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا