بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

رستم قاسمی: آورده مردم در قانون جهش تولید مسکن اندک است

به گزارش ساختمان آنلاین:  رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که متعهد شده‌ایم برای متقاضیان واقعی طی 4 سال 4 میلیون مسکن بسازیم، اظهار کرد: قانون جهش تولید مسکن، مزیت‌های خوبی دارد که به کمک قانون و فرصت‌هایی که در کشور وجود دارد حتما به آن دست خواهیم یافت.

وی با بیان این‌که با رویکرد آغاز ساخت 2 میلیون مسکن به استان‌ها ابلاغ و سهم هر استان نسبت به جمعیت تعیین شده است، ادامه داد: در کشور،زمین، مواد و مصالح و سازنده به وفور وجود دارد با توجه به این موضوع ایران را به کارگاه‌ بزرگ ساخت مسکن تبدیل خواهیم کرد تا به این شیوه تمامی صنایع کشور فعال شوند، با توجه به اینکه 70 درصد قیمت مسکن را عملا صنایع به خود اختصاص داده اند و 30درصد حقوق و دستمزد و حقوق کارگری است، این موضوع برای کشور مهم است. با راه اندازی کارگاه عظیم ساختمانی در کشور هم اشتغال ایجاد و هم صنایع فعال خواهند شد.

وی با تاکید بر این‌که زمین با اجاره 99 ساله در اختیار مردم قرار می‌گیرد، افزود:‌ رقم تسهیلات مسکن نیز مناسب است. با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار بانک‌ها مکلف لبه  پرداخت 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات شده‌اند.

وی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی در خصوص مواد و مصالح در حال توافق با وزارت صنعت است تا بتواند پولی را که در صندوق ملی مسکن است مواد و مصالح پیش‌خرید کند و با اینکار قیمت مواد و مصالح ثابت بماند تا قیمت تمام شده مسکن تا پایان ساخت افزایش نیابد و مردم با تسهیلاتی که پیش بینی شده است و همچنین آورده اندک بتوانند اینکار را به پایان برسانند و واحدهای مسکونی خود را دریافت کنند.

قاسمی با تاکید بر اینکه در خصوص مواد و مصالح کمبودی در کشور وجود ندارد، گفت: چنانچه 2 میلیون واحد مسکونی در کشور آغاز شود در خصوص مواد و مصالح از جمله سیمان با مشکل مواجه نیستیم. همچنین سازنده، کارگر، مهندسی نیز در کشور فراوان است. حمایت های خوبی نیز در قانون پیش‌بینی شده است که دولت به متقاضیان مسکن ارایه می دهد که این حمایت ها شامل تخفیف در صدور پروانه ساختمان، تحفیف در ارایه خدمات مهندسی و کاهش مالیات ساختمانی از 40 میلیون تومان به یک میلیون تومان است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا