بورس و بازارمجله خبری

بازار مسکن نیاز به سیاستگذاری درست دارد

به گزارش ساختمان آنلاین:  رضا سپهوند با بیان اینکه بالا رفتن نرخ تورم سبب کاهش قدرت خرید مردم در بخش های مختلف از جمله مسکن شده است، اظهار داشت: تلاطم بازار مسکن ناشی از رها شدن این بخش است، رونق بخش مسکن، تابعی از رشد اقتصاد است و سیاست گذاری درست در این بازار می تواند اثرات مثبتی در مسکن داشته باشد.

وی افزود: رونق بازار مسکن در گرو سیاستگذاری درست و برنامه ریزی مناسب است و بسیاری از سرمایه ها و پس اندازها به قصد سوداگری در حوزه مسکن مورد استفاده قرار می گیرد که روز به روز تورم را در این بخش افزایش می دهد.

کارشناس بازار مسکن عنوان کرد: رکود بخش مسکن بیش از هر چیز متغیری اقتصادی بوده و بی توجهی به بازار مسکن در هشت سال گذشته سبب شده تا تقاضای مصرفی در بخش مسکن وجود نداشته باشد.

وی بیان کرد: اگر اعتماد لازم طوری ایجاد شود که سرمایه گذاران خصوصی وارد بخش مسکن شوند، با همکاری دولت و در نظر گرفتن زمین مناسب در بخش هایی از محدوده شهر می توان التهاب بازار مسکن را کاهش داد و در تولید و ایجاد مسکن گام هایی مهم برداشت، با این اقدام مصرف کننده واقعی هم می تواند سرپناهی برای خود تهیه کند.

سپهوند با بیان اینکه ۶۰ درصد قیمت مسکن به زمین برمی گردد و یکی از مهمترین علت های افزایش مسکن، افزایش بی رویه قیمت زمین است، خاطرنشان کرد: همچنین افزایش قیمت مصالح ساختمانی مانند فولاد، هزینه های اضافی همچون هزینه های عوارض شهرداری، نظام مهندسی و…، کاهش تاثیرگذاری وام های ساختمانی نسبت به قیمت تمام شده مسکن از دیگر عوامل مهم در افزایش قیمت مسکن است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا