مجلس و ارگان هامجله خبری

تعادل ناشی از اجرای قوانین حوزه مسکن، قیمت خانه را به سرازیری هدایت می‌کند

به گزارش ساختمان آنلاین: اسماعیل حسین زهی،با اشاره به تبصره ۱۸ قانون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ و هدایت ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به حوزه ساخت مسکن، گفت: با توجه به اینکه اولویت مجلس یازدهم پس از موضوع معیشت و اقتصاد، ساماندهی بازار مسکن است در همین راستا با موافقت نمایندگان مبلغی در لایحه بودجه 1400 برای تسهیلات بانکی به حوزه مسکن اختصاص پیدا کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس با ارائه طرح جهش تولید و تامین مسکن، به دنبال ساماندهی بازار خانه است افزود: یقیناً اجرای صحیح طرح‌ جهش تولید مسکن توسط دولت موجب برقراری تعادل در عرضه و تقاضا شده و نهایتاً به کاهش قیمت خانه منجر خواهد شد.

وی بهترین راه برای خانه دار کردن اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه را حمایت تسهیلاتی دانست و تصریح کرد: باید با نظارت دقیق بر بانک ها تلاش کنیم تسهیلات حوزه مسکن در محل مناسب خودش هزینه شده و در اختیار جامعه هدف قرار بگیرد این در حالی است که امروزه در سایه خلاء نظارتی بخش عمده از تسهیلات به افرادی پرداخت می‌شود که بنگاه‌های اقتصادی کلانی دارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اعتبار خوبی برای پرداخت تسهیلات درحوزه مسکن پیش بینی شده است اما متاسفانه بانک ها به وظایف خودشان به خوبی عمل نکرده و وام ها را به افرادی می دهند که واجد شرایط نیستند و تسهیلات را به سوی واسطه گری و دلالی ها هدایت می‌کنند.

نماینده مردم خاش در مجلس افزود: معتقدم مجلس باید نظارت عالیه بر نحوه صحیح اجرای قوانین توسط دستگاه‌های اجرایی داشته باشد، همچنین وزارت راه شهرسازی نیز باید خود را موظف بداند با نظارت دقیق زمینه بهره مندی دهک های پایین از تسهیلات حوزه مسکن را فراهم کند. در این صورت سال آینده با ایجاد تعادل در بازار ملک شاهد کاهش قیمت  نسبی خانه خواهیم بود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا