بورس و بازارمجله خبری

تفاوت عجیب معاملات مسکن در مناطق مختلف تهران

به گزارش ساختمان آنلاین:   بر اساس اعلام بانک مرکزی منطقه ۵ تهران، پرمعامله ترین منطقه در تهران ،طی اردیبهشت ماه سال جاری بوده است.

حجم معاملات مسکن کاهش بسیار چشمگیری را در اردیبهشت سال جاری تجربه کرده است، با این حال منطقه ۵ همچنان رکورد دار معاملات باقی مانده است.

در اردیبهشت ماه امسال ٣٩٣٨ معامله در تهران صورت گرفت که کاهشی ۶۵ درصدی را در قیاس با سال گذشته نشان می دهد با این حال ۶٠١ معامله از مجموع معاملات صورت گرفته به این منطقه اختصاص داشته است.

متوسط قیمت مسکن در منطقه ۵ تهران طبق گزارش بانک مرکزی ٣۶ میلیون و ۶۴۴ هزار تومان گزارش شده است.

بلوار فردوس، جنت آباد ، شهران و شهرزیبا از جمله محلاتی هستند که در منطقه ۵ قرار دارند.

دومین منطقه پرمعامله تهران با فاصله ای قابل توجه منطقه ١٠ تهران است. در اردیبهشت ٣۶۵ معامله در این منطقه صورت گرفت .متوسط قیمت مسکن در این منطقه ١٩ میلیون و ٧٠٠ هزار تومان است.

در منطقه ١٠ تهران، سی متری جی، سلیمانیه ، بریانک و کارون و جیحون و … واقع شده اند.

کمترین معامله اما در مناطق ارزان تر تهران اتفاق افتاده است.

در منطقه بیست با متوسط قیمت ١۴ میلیون و ۶٩٠ هزار تومان تنها ۴٢ معامله و در منطقه بیست و دو با متوسط قیمت ٢٠ میلیون و ۵۶۶ هزار تومان تنها ۵٣ معامله صورت گرفته است.

جوانمرد قصاب و دولت آباد از جمله مشهورترین مناطق واقع شده در منطقه بیست هستند. دهکده المپیک، دریاچه چیتگر و شهرک های متعددی در منطقه ٢٢ واقع شده اند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا