بورس و بازارمجله خبری

توصیه یک کارشناس برای خریداران مسکن

به گزارش ساختمان آنلاین:  مهدی روانشادنیا درباره گرانی مصالح ساختمانی گفت: عامل تقاضا در قیمت‌گذاری مسکن تأثیر بیشتری نسبت به عرضه دارد ولی افزایش قیمت مصالح ساختمانی به معنای اثری کوتاه‌مدت در بازار مسکن نیست.

وی افزود: ما با بازاری روبه‌رو هستیم که تحت تأثیر بازارهای موازی نظیر ارز است و از سال ۹۶ تا ۹۹ قیمت‌ها را ۶ برابر کرده است.

روانشادنیا ادعا کرد در حوزه مصرف و تقاضا، شاهد ظرفیت قابل‌توجهی در حوزه مسکن نیستیم و لذا این مسئله بر افزایش قیمت‌ها تأثیر نمی‌گذارد.

این کارشناس بازار مسکن تاکید کرد: مردم نگران تأثیر فوری افزایش قیمت مصالح در بخش مسکن نباشند و اگر قصد خرید مسکن دارند، توصیه می‌شود این کار اتفاق افتد.

روانشادنیا همچنین از نوسانات در قیمت‌های کنونی سخن گفت و درعین‌حال گفت: مسکن ظرفیتی برای جهش مجدد قیمت ندارد مگر اینکه اتفاقی در بازارهای موازی رخ دهد.

وی افزود: اگر مسئله مسکن به صورت بنیادی حل شود، راه کاری جز ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا وجود ندارد.

روانشادنیا گفت: تقاضای مسکن را بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون واحد در سال است ولی تولید کنونی کمتر از ۵۰۰ هزار واحد شهری و روستایی است و همین امر، بازار را مستعد التهاب می‌کند.

وی در این گفتگو خطاب به دولت گفت: بهترین اتفاق وعده یک میلیون واحد مسکونی در سال است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. اینهم القا میکند که اگر ارز گران شود مسکن هم گران می‌شود این در حالی است که قبلاً مسکن چندین برابر افزایش ارز رشد کرده و الان به بن بست کامل خورده است و خریدار ندارد البته افزایشی که در سالهای اخیر اتفاق افتاده واقعی نیست و در اثر سوداگری بوجود آمده این نوع اظهار نظر ها از طرف مافیای مسکن طراحی شده تا بتوانند بازار گرمی کنند این قیمتها را تثبیت کنند ولی نمیشه جامعه کشش این قیمتها را ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا