بورس و بازارفن آوری های ساختمانیمجله خبری

قیمت مسکن در انگلیس باز هم افزایش یافت

به گزارش ساختمان آنلاین:   هالیفاکس، بانک ارائه دهنده وام مسکن در بریتانیا، روز جمعه اعلام کرد که قیمت مسکن در این کشور برای چهارمین ماه متوالی طی ماه اکتبر افزایش یافته است.

به گفته بانک هالیفاکس، قیمت مسکن در انگلیس به دنبال افزایش 1.7 درصدی در سپتامبر، 0.9 درصد طی ماه اکتبر نسبت به ماه قبل افزایش یافت.

ارقام این بانک نشان داد که میانگین قیمت مسکن در بریتانیا به 270,027 پوند (364,374 دلار) رسیده است که 8.1 درصد نسبت به اکتبر 2020 افزایش نشان می دهد و قوی ترین نرخ رشد سالانه در چهار ماه را تجربه می کند.

اگرچه بانک مرکزی انگلستان نتوانست نرخ بهره را همانطور که بسیاری از سرمایه گذاران انتظار داشتند در روز پنجشنبه افزایش دهد، هالیفاکس گفت که افزایش احتمالی هزینه های گرفتن وام در ماه های آینده تقاضا را برای این بخش کاهش خواهد داد.

راسل گالی، مدیر اجرایی هالیفاکس، گفت: هزینه‌های گرفتن وام همچنان بر اساس استانداردهای تاریخی پایین خواهد بود و افزایش سپرده احتمالاً مانع اصلی بسیاری از متقاضیان باقی خواهد ماند.

وی افزود: این تأثیر بر قیمت املاک نیز ممکن است با ادامه عرضه محدود املاک موجود در بازار تعدیل شود.

انگلیس نیز مانند سایر کشورها، در طول همه‌گیری کرونا شاهد افزایش شدید تقاضا برای خانه‌های بزرگ‌تر در خارج از شهرها بود و این امر قیمت‌ها را بالاتر برد. معافیت های مالیاتی موقت برای خرید ملک نیز به رونق این بخش کمک کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا