مجلس و ارگان هامجله خبری

بررسی طرح مالیات خانه‌های خالی در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه

به گزارش ساختمان آنلاین: حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به بررسی طرح «درصدی از منابع مالیات خانه‌های خالی در اختیار سازمان شهرداری ها قرار گیرد» در جلسه بعدازظهر امروز(یکشنبه) کمیسیون‌ برنامه و بودجه که با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد، گفت: براساس این طرح پیشنهاد شده بود که ۵۰ درصد از منابع درآمدی به حساب شهرداری‌ها و مابقی به حساب خزانه واریز شود که این طرح در کمیسیون اصلاح و مقرر شد بعد از دریافت نظر دستگاه‌های تخصصی، گزارش آن به صحن علنی ارائه شود.

وی افزود: براساس مصوبه امروز این کمیسیون، ۵۰ درصد از درآمد حاصل از  مالیات خانه‌های خالی به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور  و ۵۰ درصد باقی مانده هم به حساب شهرداری‌ها شهرهای محل اخذ مالیات واریز شود تا برای انجام بازآفرینی شهری، صرف احیای بهسازی، نوسازی و مقاوم سازی و بازآفرین مناطق شهری صرف شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا