مجلس و ارگان هامجله خبری

آواربرداری مناطق زلزله‌زده سی‌سخت ۱ ماه دیگر تمام می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین:  حسین جنتی اظهار کرد: در خصوص بازسازی منطقه زلزله زده سی‌سخت گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که هنگام اجرای پروژه های بازسازی پس از سوانح از سوی بنیاد مسکن مد نظر قرار می گیرد، بحث مدیریت بازسازی با مشارکت خود مردم است.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر دخالت نظرات، خواسته ها و حضور فعال و آگاهانه مردم در اجرای پروژه های بازسازی به نحوی که علاوه بر رضایتمندی مردم، از بعد موفقیت در پیشبرد اهداف، نتایج قابل قبولی حاصل شود.

وی تصریح کرد: بازسازی مناطق زلزله‌زده باید با مشارکت و محوریت مردم انجام شود و دولت و مجریان بازسازی نیز نقش حمایتی، هدایتی و کنترل‌کننده داشته باشند.

وی افزود: بر اساس تجارب به دست آمده از بازسازی‌های قبل در جائیکه مردم وارد کار می شوند کار موفق پیش می رود. کار بازسازی که صرفا دولتی شود معمولا با مشکل مواجه می شود. در حقیقت رمز موفقیت در هر بازسازی مشارکت فعال مردم زلزله زده در بازسازی واحدهای مسکونیشان می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با بیان وجود محدودیتهای زمانی و شرایط ناپایدار جوی منطقه سی سخت اضافه کرد: برای تخریب و آواربردای خانه های خسارت دیده ناچار بودیم با حجم وسیعی از ماشین آلات وارد شویم. هم اکنون با بیش از 110 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و راه سازی نظیر: کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی و … مشغول به فعالیت هستیم .

جنتی گفت: امیدواریم با برنامه ریزی لازم بعمل آمده، در صورت همکاری مردم تا ظرف یک ماه آینده کار آوار بردای به اتمام برسد، همچنین به موازات اتمام آوربرداری هر واحد کار بازسازی آن واحد نیز شروع خواهد شد.

وی یادآور شد: در این بازسازی اعتبارات بانکی هر واحد مسکونی احداثی 100 میلیون تومان وام و 20 میلیون تومان کمک بلاعوض در سطح شهر و در مناطق روستایی مبلغ 80 میلیون وام و 20 میلیون تومان کمک بلاعوض به مردم مناطق زلزله زده دنا پرداخت خواهد شد.

وی افزود: وام معیشتی تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات و همچنین کمک بلاعوض جهت تامین لوازم معیشتی 15 میلیون تومانی به متقاضیان واحدهای احداثی و تعمیری پرداخت خواهد شد. همچنین کمک هزینه اسکان موقت 20 میلیون تومان کمک بلاعوض برای شهر و برای روستا 15 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص تسهیلات واحدهای تعمیری گفت: برای واحدهای آسیب دیده تعمیری تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات و 15 میلیون تومان کمک بلاعوض جهت تعمیر واحدهای مذکور در شهر و روستا پرداخت خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا