راه و شهرسازیمجله خبری

قیمت مسکن روند نزولی خواهد داشت

به گزارش ساختمان آنلاین:   علیرضا پاک فطرت، با اشاره به آینده بازار مسکن و تأثیر روند کاهشی بازار ارز بر حوزه مسکن ، گفت: با کاهش قیمت دلار، بازارهای اقتصادی مانند بازار مسکن به سرعت تحت تأثیر قرار نمی گیرند، اما این مسئله در میان مدت و بلند مدت اثرگذار است.

قیمت مسکن روند کاهشی خواهد داشت

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من قیمت مسکن با این وضعیت، روند کاهشی خواهد داشت، زیرا با کاهش نرخ ارز، قیمت بازارهای اقتصادی تأثیرگذار مانند سکه و طلا نیز نزولی خواهد شد.

وجود دست‌های پشت پرده برای تلاطم آفرینی بازار مسکن

وی گفت: دست های پشت پرده ای در بازار مسکن وجود دارند که به دنبال ایجاد تلاطم در بازار و کسب سود از این وضعیت است، من معتقدم که در فعالیت اقتصادی نباید چشممان به اتفاقات خارج از کشور از جمله لغو تحریم ها باشد.

پاک فطرت ادامه داد: من امیدوارم که دولت خود عاملی برای مقابله با کاهش قیمت دلار نباشد، از این رو دولت باید به گونه ای اقدام و برنامه ریزی کند تا بازارهای اقتصادی به سمت ثبات هدایت شوند، این مسئله به نفع مصرف کننده و تولیدکننده خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: این موضوع قابل پیش بینی است که با کاهش قیمت دلار، قیمت مسکن نیز پایین خواهد آمد، همان طوری که در هفته اخیر با کاهش نرخ دلار، قیمت مسکن در املاکی ها کاهش یافت.

بهترین راهکار برای بهبود وضعیت بازار مسکن، افزایش میزان ساخت و ساز در کشور است

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به طور حتم بهترین راه کار برای بهبود وضعیت بازار مسکن، افزایش میزان ساخت و ساز در کشور است، گسترش تولید مسکن زمینه را برای تعدیل کردن قیمت ها فراهم می کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا