راه و شهرسازیمجله خبری

گزارش‌های مجله معماری Domus از معماری ایرانی مستند می شود

به گزارش ساختمان آنلاین :   نخستین قسمت این مجموعه در حساب‌های کاربری سفارت ایتالیا در ایران، در توئیتر، اینستاگرام، و یوتیوب منتشر شده است.

Domus یکی از مجلات معتبر تخصصی ایتالیا در حوزه معماری، هنر و طراحی است؛ که سال ۱۹۲۸ میلادی توسطGio Ponti طراح، نویسنده و مدرس ایتالیایی پایه‌گذاری شد و بر هنر و معماری مدرن و پست‌مدرن متمرکز است. در این مجله علاوه بر ایتالیا، به معماری مدرن در دیگر کشورها نیز پرداخته شده که در جریان آن، از دهه ۵۰ میلادی، معماری مدرن در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته است.

طرح نگاه دوموس به ایران، با پشتیبانی سفارت ایتالیا در تهران و همکاری هیأت تحریریه مجله مذکور انجام می‌شود.

تجربه رایزنی فرهنگی در برگزاری نشست تخصصی معماری معاصر ایران: چشم انداز و طرح‌های تحول و توسعه به میزبانی خانه معماری شهر رم در سال ۹۸ ؛ یا نشست گرایشات در معماری معاصر ایران به میزبانی دانشگاه Sapienza شهر رم در فروردین سال ۹۸ گویای توجه جامعه معماری ایتالیایی، به تحولات معماری در ایران معاصر است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا