سوء‌استفاده ایرلاین‌ها از مکانیزم کف‌و‌سقف قیمت پروازهای داخلی

0

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ایرلاین ها از مکانیزم کف و سقف قیمت پروازهای هوایی سوء استفاده کرده اند، گفت: ضروری است که صورت های مالی شرکت های هواپیمایی شفاف سازی و کنترل شود، از این رو وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی باید به این مسئله به صورت جدی ورود کنند.

به گزارش ساختمان آنلاین: صدیف بدری  با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما در هفته های اخیر، گفت: متأسفانه قیمت بلیط پروازهای هوایی در چند هفته اخیر و پس از دستور العمل ستاد مقابله با کرونا مبنی بر استفاده 60 درصدی از ظرفیت هواپیماها به یکباره گران شد و این مسئله مشکلات بسیاری را برای مردم و مسافران ایجاد کرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایرلاین ها در اقدام اخیر خود از نظر نوشتاری قیمت بلیط هواپیما را افزایش ندادند، اما عملا با بالا بردن کف حداقلی قیمت ها، نرخ بلیط را بسیار گران کردند.

ایرلاین ها از مکانیزم کف و سقف قیمت پروازهای هوایی سوء استفاده کردند

وی ادامه داد: متأسفانه ایرلاین ها از مکانیزم کف و سقف قیمت پروازهای هوایی سوء استفاده کردند، به طوری که با بالا بردن کف قیمتی، بلیط های مقرون به صرفه حذف شده و تنها نرخ های مندرج در سقف قیمتی را عرضه کردند.

بدری ادامه داد: البته در نشست اخیر کمیسیون عمران با مسئولان صنعت هوانوردی کشور مقرر شد که قیمت ها به نرخ نامه قبلی برگردد تا سازمان هواپیمایی با بررسی کارشناسی، نرخ نامه جدید خود را تصویب و اعلام کند.

سازمان هواپیمایی نسبت به شفاف سازی صورت های مالی ایرلاین ها اقدام کند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره ابهام در فعالیت مالی و اقتصادی ایرلاین ها، تصریح کرد: با توجه به اینکه ایرلاین ها برای تأمین قطعات و پرداخت هزینه های خود، ارز دولتی دریافت می کنند، این موضوع ضروری است که صورت های مالی شرکت های هواپیمایی شفاف سازی و کنترل شود، از این رو وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی باید به این مسئله به صورت جدی ورود کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.