بیش از ۱۴۰ طرح عمرانی استان کرمان مجوز پدافند غیرعامل دریافت کرد

0

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان گفت: در دو سال گذشته بیش از ۱۴۰ طرح عمرانی دستگاه ‌های اجرایی استان مجوز پدافند غیرعامل دریافت کردند.

به گزارش ساختمان آنلاین :پیمان سلاجقه با اشاره به اقدامات انجام شده در استان کرمان در یک سال گذشته در ارتباط با پدافند غیرعامل اظهار داشت: مسئولیت پدافند غیرعامل در استان با استاندار، جانشین این ستاد معاون سیاسی، امنیتی استاندار و دبیری آن مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری است.

وی با بیان اینکه در دستگاه‌های اجرایی استان مدیران به‌عنوان مسئول دستگاه مربوطه و در شهرستان‌ها، فرمانداران مسئولیت پدافند غیر عامل را به عهده دارند افزود: ساختار پدافند غیر عامل هم در استان و هم در دستگاه‌های اجرایی و در شهرستان‌ها ایجاد شده است.

مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری کرمان با اشاره به اینکه در راستای آموزش و فرهنگسازی پدافند غیر عامل هم در دستگاه‌های اجرایی و هم در شهرستان‌ها حداقل یک دوره آموزش پدافند غیر عامل برگزار شده گفت: در ارتباط با تهدیدات زیستی در استان اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه با کمک همه دستگاه‌های اجرایی ساماندهی فروشندگان سموم کشاورزی در استان کرمان انجام شده که کار بی‌نظیر در سطح کشور است افزود: سموم غیرمجاز کشاورزی زمینه‌ساز تهدیدات بیولوژیک در بخش کشاورزی هستند.

سلاجقه با اشاره به اینکه قرارگاه پدافند غیر عامل زیستی و سایبری در استان کرمان فعال است گفت: شورای پدافند غیرعامل استان کرمان هر دو ماه یک بار برگزار می‌‌شود.

وی با اشاره به وجود 42 شهر در‌کشور جمعیت بالای 250 هزار نفر در کشور گفت: برای این شهرها طرح جامع پدافند غیر عامل تهیه می‌شود که شهر کرمان با 70 درصد پیشرفت در تهیه این طرح از شهرهای پیشگام در کشور است.

مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری کرمان با اشاره به اینکه پیگیری تجهیز دستگاه اجرایی استان به برق اضطراری انجام شده افزود: مجموعه‌های وزارت کشور در استان و بیشتر دستگاه‌های استان به برق اضطراری مجهز شدند.

وی با بیان اینکه در ارتباط با مقابله با ویروس کرونا اقدامات خوبی در استان کرمان انجام شده است گفت: این اقدامات در حوزه‌‌های هم در حوزه‌‌های بهداشت و درمان و امنیتی و انتظامی بوده است.

سلاجقه با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی که بخواهند موافقتنامه از سازمان برنامه و بودجه دریافت کنند باید پیوست پدافندغیرعامل داشته باشند عنوان کرد: در دو سال گذشته بیش از 140 طرح عمرانی استان کرمان مجوز پدافند غیرعامل دریافت کردند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.