مجلس و ارگان هامجله خبری

نظارتی بر ساخت و سازها وجود ندارد

به گزارش ساختمان آنلاین: اسماعیل حسین زهی درباره قیمت لجام گسیخته ساخت و ساز در کشور، اظهار کرد: درست است که فولاد به ارز وابستگی دارد اما نه در حدی که عده ای به این بهانه قیمت ها را بالا برده اند.

وی افزود: قیمت تمام شده فولاد حداکثر کیلویی 4200 تومان است اما به قیمت 12 هزار تومان فروخته می شود و همین کار بهانه ای برای افزایش قیمت ساخت مسکن می شود. این در حالی است که دستمزد کارگر به ریال پرداخت می شود نه دلار. باید قانون شفافی داشته باشیم تا وقتی فولاد را صادر کنیم بتوانیم ارز حاصل از آن را هم وارد کشور کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تاثیر صادرات فولاد بر افزایش قیمت ساخت و سازها، ادامه داد: متأسفانه نظارت عالیه ای از سوی نظام مهندسی ساختمان و دیگر ارگان های ذیربط بر ساخت و سازها صورت نمی گیرد.

حسین‌زهی گفت: با وجود اینکه 40 درصد از واحدهای مسکونی شهرها فاقد مشتری هستند، اما مردم به خاطر ترس از افزایش قیمت ها در این حوزه سرمایه گذاری می کنند.

وی همچنین با اشاره به سود 200 تا 300 درصدی در ساخت مسکن معمولی گفت: یکی از راهکارها، اصلاح قوانین موجود و وضع قوانین جدید به نفع کشور است، اما عمده طرح ها و لوایحی هم که ارائه می شوند موازی کاری است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا