سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان تشریح کرد:

محل دفن نخاله‌های ساختمانی

0

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان گفت: نخاله‌های ساختمانی همدان به هیچ وجه در روستاهای اطراف شهر همدان تخلیه نمی‌شوند.

 به گزارش ساختمان آنلاین: بابک مهدی‌آزاد در ادامه گفت: نخاله‌های ساختمانی همدان به محل مشخص و مجاز خود منتقل می‌شوند اما ممکن است یک ماشین که قرار است نخاله ساختمانی را تخلیه کند، از اهالی روستاهای اطراف همدان باشد و سرویس آخر خود را در کنار روستا تخلیه کند که تخلف راننده محسوب می شود و نمی توان گفت شهرداری مقصر است.

وی تصریح کرد: در مواقعی هم ممکن است این نخاله ها متعلق به ساکنان روستاها باشد چراکه یکی از معضلات حال حاضر استان همدان این است که برای تخلیه و مدیریت نخاله‌های ساختمانی روستاها محل مشخصی تعیین نشده و مسئولیت مدیریت این موضوع بر عهده دهیاران بوده بنابراین ما برای همکاری در صورتی که دهیاران موارد تخلفی را در حریم شهرها گزارش دهند، می توانیم اقدام قانونی لازم به عمل آوریم.

رئیس اداره پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان نیز گفت: تخلیه نخاله های ساختمانی شهری در مکان مجاز مشخص شده بسیار راحت تر و در دسترس تر است تا ما بخواهیم این زباله ها را در روستاهای اطراف تخلیه کنیم.

اقدس خداکرمی اظهار کرد: در شهر سازوکار تعریف شده ای وجود دارد و اگر شما بخواهید ساختمانی را تخریب کنید باید از سازمان ما مجوز بگیرید بنابراین نمی توانید نخاله‌ها را در مکان غیرمجاز تخلیه کنید اما در روستاها چنین سازوکاری وجود ندارد و دهیار هم نمی تواند مردم را ملزم کند که نخاله های خود را در محل مناسبی تخلیه کنند.

این در حالیست که چندی پیش دهیار روستای سنگستان گفت: متأسفانه مدیران استانی سرمایه گذارها را به جاده تهران یا کرمانشاه سوق می‌دهند و وقتی با مسئولان مربوطه مطرح می‌کنیم می‌گویند به علت قیمت زمین این اتفاق می‌افتد، اگرچه سرمایه گذار با نیت و سوءنیت به آنجا هدایت می‌شود و این جاده پر از زباله‌های ضایعاتی ساختمانی شده است‌.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.