یکه‌تازی قیمت املاک تجاری در پایتخت

0

بازار تهران همچنان یکه تاز قیمت ها در زمینه املاک تجاری است به طوری که برای خرید سه متر تجاری و به صورت سرقفلی باید یک میلیارد و 200 میلیون تومان و بابت هر متر 400 میلیون تومان بپردازید.

به گزارش ساختمان آنلاین: برخلاف تصور عموم مردم که به دلیل شیوع کرونا و رکود انواع بازارها، قیمت املاک تجاری کاهش یافته، باید گفت خیر در اصل این ماجرا صحت ندارد و هنوز هم قیمت تجاری ها در برابر مسکونی ها بسیار بالا محسوب می شود.

محله محمودیه را باید یکی از گران‌ترین محدوده ها برای املاک تجاری به شمار آورد زیرا قیمت هر متر ملک تجاری در آن برابر با ۳۵۰ میلیون تومان است. بررسی ها نشان می دهد برای خرید یک مغازه ۴۶ متری در محمودیه باید ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کنید.

رتبه سوم گران‌ترین محدوده در بزرگراه رسالت واقع شده که هر متر تجاری در این محدوده ۳۴۲٫۸۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده که یک ملک ۷۰ متری با قیمت ۲۴ میلیارد تومان به فروش می رسد.

در فرشته نیز خرید ۲۵۰ متر تجاری با قیمت هر متر ۳۳۶ میلیون در نهایت ۸۴ میلیارد تومان خرج روی دستتان می گذارد.

رتبه بعدی گران‌ترین محدوده قیمتی املاک تجاری مربوط به مجتمع تجاری کوروش در اتوبان ستاری است که برای خرید ۳۳ متر تجاری باید ۱۰٫۵ میلیارد تومان هزینه کنید که به عبارت بهتر هر متر ۳۱۸ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان.

محدوده جمهوری و حافظ را باید یکی دیگر از گران‌ترین محدوده های املاک تجاری به شمار آورد به طوری که یک ملک ۱۷ متری (سرقفلی) را پنج میلیارد تومان آگهی کرده ‌اند که قیمت هر متر آن ۲۹۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

در سایر محلات و مناطق شهر می توان املاک تجاری را از حدود ۵۷ میلیون تا بیش از ۳۰۰ میلیون تومان خریداری کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.