صنایع ساختمانیمجله خبری

حجم معاملات سیمان در بورس کالا به ۲۱ هزار تن رسید

به گزارش ساختمان آنلاین:   برای ۸۳ هزار و ۲۰۰ تن سیمان عرضه شده در بورس کالا که ۲ هزار تن سیمان سفید، ۵ هزار تن سیمان تیپ ۵ و ۷۶ هزار و ۲۰۰ تن سیمان تیپ ۲  بود ۲۹ هزار و ۸۰۰ تن تقاضا به ثبت رسید و در نهایت ۲۱ هزار و ۱۰۰ تن مورد معامله قرار گرفت.

بیشتر معاملات در همان نرخ پایه بسته شد اما در عرضه سیمان صوفیان به واسطه رقابت ایجاد شده قیمت ۱۹ درصدی بالاتر از قیمت پایه گردید.

جزئیات معاملات

سیمان فارس نو در معاملات امروز توانست ۴ هزار تن سیمان تیپ دو خود را در قالب دو محموله ۲۵۰۰ تنی و ۱۵۰۰ تنی و به ترتیب در قیمت پایه ۳۰۹۵ ریال و ۴۷۹۴ ریال به ازای هر کیلوگرم بفروشد.

سیمان سیمان غرب نیز یک هزار تن سیمان تیپ ۲ خود را ۳۰۹۵ ریال به ازای هر کیلوگرم فروخته است.

سیمان ساوه هم در مجموع ۳۵۰۰ تن سیمان تیپ ۲ فروخته که ۳ هزار تن آن در نرخ ۳۰۹۵ ریال و ۵۰۰ تن دیگر در قیمت ۴۷۹۴ ریال به فروش رسیده است.

در این روز سیمان خزر نیز ۶۰۰ تن سیمان تیپ ۲ فروخت.

شرکت سیمان آبیک هم در مجموع ۲ هزار تن سیمان تیپ ۲ فروخت که شامل دو محموله هزار تنی بوده و قیمت ۳۰۹۵ ریال و ۴۷۹۴ ریال را به ثبت رسانده است.

سیمان صوفیان ۶۱۰۰ تن سیمان تیپ۲ خود را ۳۰۹۵ ریال فروخت اما به دلیل تقاضای ایجاد شده ۳ هزار تن از این محموله را ۵۷۱۳ ریال که ۱۹ درصد بالاتر از قیمت پایه است فروخته است. این شرکت ۹۰۰ تن سیمان را نیز در سیستم معاملات مچینگ به فروش رسانده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا