فن آوری های ساختمانیمجله خبری

ساخت آسمان‌خراش‌ها در چین محدود شد

به گزارش ساختمان آنلاین: چین ساخت آسمان‌خراش‌های بسیار بلند در شهرهای کوچک را محدود کرد و بسیاری از این ساخت و سازها را پروژه‌های بیهوده و بی فایده از سوی دولت های محلی خواند.

وزارت مسکن و توسعه شهر و روستای چین اعلام کرد که شهرهایی با جمعیت سه میلیون نفر نباید آسمان‌ خراش‌هایی بلندتر از 150 متر وشلوغ‌تر برج‌هایی مرتفع‌تر از 250 متر بسازند.

اقدامات و ممنوعیت بیشتر برای ساختمان های بلندتر از 500 متر سختگیرانه‌تر خواهد بود و پیشتر نیز مطرح شده است.

این وزارتخانه اعلام کرد مقاماتی که قانون جدید را نقض و ساخت برج‌های بلند مرتبه را تائید کنند، “مادام العمر پاسخگو خواهند بود”.

در واقع مقامات ناقض قانون ممنوعیت ساخت آسمان‌خراش ها در آینده مشمول مجازات می‌شوند.

چین دارای برخی از بلندترین ساختمان‌های جهان مانند برج 632 متری شانگهای و برج 599.1 متری “پینگ آن” در شنزن است.

نمایی از ساختمان های بلند در شهر “شنزن” چین سال 2018 مقابله چین با ساخت آسمان خراش‌های بلند و بی فایده

در حالیکه چین معتقد است ساختمان‌های بلند مرتبه یاعث استفاده کمتر و فشرده‌تر از منابع زمین می‌شود اما نگران ترویج ساخت و سازهای بی رویه ناایمن و بی‌فایده مقامات محلی در مناطق مختلف این کشور است.

در اوایل سال جاری (اردیبهشت) لرزش چند باره یک برج اداری- تجاری 356 متری و 71 طبقه در مرکز شهر “شنزن” نگرانی هایی را در مورد ایمنی ایجاد کرد.

در این اتفاق پس از حرکت اشیاء روی میزهای موجود در این برج، کارگران سریعا از محل تخلیه شدند.

بررسی‌های بیشتر نشان داد که علت این لرزش تکان شدید دکلی با ارتفاع بیشتر از 50 متر در بالای برج بوده است. باد عامل تکان دکل معرفی شد.

این ساختمان برای مدتی بر روی مالکان و مستاجران بسته شد تا علت بررسی شود.

کمی پس از این اتفاق، چین در ماه ژوئیه قانون ممنوعیت سراسری ساخت و سازهای بیش از 500 متر را وضع کرد. ساختمان شنزن نیز در ماه سپتامبر پس از حذف دکل بلند بازگشایی شد.

وزارت مسکن و توسعه شهر و روستای کشور اعلام کرد که ساختمان‌های فوق بلند کنونی باید از لحاظ پی، ساختار، برق کشی، لوله کشی آب و گاز، مصالح مورد استفاده و مقاومت کل برج در برابر زلزله و آتش بررسی شوند.

مقامات شهری همچنین باید ساخت آسمان‌خراش‌ها در مناطق حساس زیست محیطی و ساخت آنها در کریدورهای بادگیر را بررسی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا