مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان خبر داد:

اختصاص زمین برای مسکن ملی در گلستان

0

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان از اختصاص دو هزار و ۴۳۶ قطعه زمین برای اجرای فاز اول طرح اقدام ملی مسکن در استان خبر داد.

 به گزارش ساختمان آنلاین: حسین محبوبی اظهار کرد: طرح اقدام ملی مسکن با هدف خانه دار کردن خانواده‌های با درآمد متوسط اجرا می‌شود و در اسفند ماه ۹۸ سه مرحله ثبت‌نام صورت گرفت.

وی افزود: باید فرم «ج» متقاضیان سبز بوده و زمین و یا سندی با نام آنها نباشد و یا از تسهیلات مسکن استفاده نکرده باشند.

محبوبی توضیح داد: وظیفه مندی دستگاه‌های مختلف در اجرای این طرح مشخص شده و راه و شهرسازی وظیفه تأمین زمین را بر عهده دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اظهار کرد: در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر مانند گرگان و گنبدکاووس اجرای طرح توسط راه و شهرسازی پیگیری شده و طرح توسط کارگزار (ستاد اجرایی و بنیاد مسکن) اجرا می‌شود و در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر بنیاد مسکن طرح را اجرا می‌کند.

محبوبی مدت اجرای طرح را دو ساله بیان کرد و گفت: سهمیه اولیه گلستان در اجرای این طرح پنج هزار و ۹۳۳ نفر است که ۱۲ هزار و ۵۶۹ نفر ثبت نام کرده و از این افراد پنج هزار و ۶۸۸ حائز شرایط بودند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۸۵۱ نفر تا کنون افتتاح حساب کرده و ۴۲۹ نفر وجه اولیه (۴۰ میلیون) را واریز کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان تصریح کرد: عدم واریزی موجب حذف متقاضی شده و نفرات بعدی جایگزین خواهد شد.

محبوبی گفت: حداکثر ۱۰ روز آینده پیامک‌هایی به این افراد ارسال شده و اگر مراجعه نکردند در ماه آینده ثبت‌نام خواهیم داشت.

وی بیان کرد: افرادی که افتتاح حساب کرده ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله دریافت خواهند کرد.

طبق گفته محبوبی الگوی ساخت ۷۵ متری بوده و ساختمان ۳۲۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت که الباقی باید توسط خود مالک در فواصل مشخص تأمین شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان از اختصاص دو هزار و ۴۳۶ واحد زمین برای اجرای فاز اول طرح اقدام ملی مسکن در استان خبر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.