من یک مهندس هستم. به همان اندازه که از حفظ کلیشه ها متنفرم ، معمولا از کارم جدا نمی شوم، مگر اینکه وظایفم را انجام داده باشم و در این صورت واضح است که شرمنده ی خودم نمی شوم.

حالا من چندین دلار اضافی را صرف می کنم تا یک ابزار را بخرم.

من تقریبا ۲۵ سال در فن آوری اندازه گیری کار کرده ام و ۱۲ عدد از آن ها، با استفاده از وسایل اندازه گیری فاصله لیزری (یا سنجش از راه دور لیزر) بعنوان LDM ، بوده است. تا آنجا که به  LDM ها مربوط است، از منظر من، شما باید ،وقتی که انتخاب های خود را محدود می کنید، سؤال های زیر را داشته باشید:

۱ . آیا در خارج از منزل اندازه گیری می کنید؟

اگر شما در خارج از خانه کار می کنید، یک محدوده اپتیکی یا یک یابنده ی نقطه ی دیجیتال، یک ضرورت بشمار می اید.

بدون یک محدوده یا نقطه یاب، می توانید نقطه ی لیزر را در حداکثر فاصله ی حدود ۳۰ فوت در یک روز روشن مشاهده کنید. احتمالا، اگر شما در حال اندازه گیری در خارج از خانه باشید ، ۳۰ فوت بیشتر آن را برش نمی دهد.

محدوده ای از دید – همانند یک دوربین دیجیتال، در یک دوربین قدیمی با لنز ثابت – تکنولوژی ای بود که ما برای اولین بار برای حل مشکل استفاده در فضای باز به عنوان اولین DISTO ،استفاده کردیم و هنوز LDM ها با محدوده های نوری، در بازار امروز وجود دارد.

Leica Geosystems ، به سمت تکنولوژی نقطه یاب با زوم ۴x ،مشابه با عملکرد زوم در یک دوربین دیجیتال، حرکت کرد. علامت های ضربدر، روی صفحه نمایش LCD ،به وضوح با لیزر، کالیبره شده است، بنابراین شما می دانید، نقطه ای را که می خواهید ،چه با لیزر دیده شود چه نشود، می توانید اندازه گیری کنید.

۲ . آیا شما از نرم افزار طراحی استفاده می کنید؟

اگر طرح هایی ایجاد کنید یا در برنامه هایی مانند Autodesk یا Chief Architect کار کنید، برنامه هایی برای  تلفن همراه وجود دارد که  می توانید با استفاده از آن ،برنامه های دقیقی در سایت به وجود آورید. بعضی ها، مانند برنامه DISTO Sketch ، شما را قادر می سازد تا  عکس هایی که با دستگاه تلفن همراه خود می گیرید، اندازه گیری کنید.

LDM های بلوتوثی، اندازه گیری دقیق را ، همانطور که می گیرید، به این برنامه ها، در زمان واقعی، ارسال می کنند،. ما از طراحان داخلی، طراحان اطلاعات ساختمان و طراحان معماری می شنویم که به ما می گوید، این فناوری، زمان لازم برای ساختن یک پلان دقیق را در نیمه اول کاهش داده است.

بله، بعضی اوقاتLDM بلوتوثی ،در مدل های بالا، گران تر هستند. اما آیا وقت شما ارزش دارد؟ اگر زمان اندازه گیری خود را به نصف برسانید و اندازه گیری های دقیق را برای اولین بار انجام دهید، چه مدت طول می کشد تا سرمایه گذاری ۵۰۰ یا ۸۰۰ دلاری انجام شود؟ با LDM های ورودی جدید، شما می توانید LDM با بلوتوث  را با به کمتر از ۱۵۰ دلار، دریافت کنید. بلوتوث برای من ضروری است.

۳ . آیا ابزار اندازه گیری دیگری را جایگزین می کنید؟

اگر از وسیله اندازه گیری یا نوار بلند استفاده می کنید، در مورد اندازه گیری هایی که زمان بیشتری را می گیرند یا بسیاردشوار هستند، فکر کنید و ابزار اندازه گیری ای را انتخاب کنید که مشکلات بیشتری را حل می کند.

به عنوان مثال، در بسیاری از سایت های ساخت و ساز فعال، اندازه گیری فاصله افقی سطح از نقطه A به نقطه B دشوار است، به همین دلیل است که مواد در برابر دیوار و / یا مردم و ماشین آلات، روی هم انباشته شده اند.

یک LDM با یک سنسور، شیب زاویه و فاصله شات را اندازه گیری می کند تا فاصله ی افقی سطح تا هدف شما را کاهش دهد. این بدان معناست که شما می توانید بیش از پالت ها، افراد و یا هر چیز دیگر، در مسیر عکس بگیرید و همچنان اندازه گیری ای را که لازم دارید، دریافت کنید.

این بسیار ساده تر و بسیار امن تر از بالا رفتن از وسایل و یا جلوگیری از انفجار انسان توسط  نوار اندازه گیری  در دست شماست.

۴ .  چقدر زمان در هر هفته جهت اندازه گیری، صرف می کنید؟

این  ها همه، در رابطه با بازگشت سرمایه است: چقدر وقت صرف راه رفتن در اطراف کشیدن یک نوار یا یک نردبان جهت  اندازه گیری، صرف می کنید؟

چه می شود اگر دوباره مجبور نباشید این کار را انجام دهید و اندازه گیری دقیق تری جهت بوت، بدست آورید؟ چطور بهتر از آن زمان استفاده کنید؟

۵ . آیا تجربه بدی با نوار صوتی “نوار لیزری” یا سایر محصولات ارزان قیمت دارید؟

تو تنها نیستی. چند سال پیش یک تامین کننده که باید بدون نام باقی بماند، طوفانی در بازار، در  فصل تعطیلات با یک برآوردگر فاصله ی ارزان قیمت صوتی که دارای اشاره گر لیزری ساخته شده توسط “for Dad” بود ، ایجاد کرد .

همانطور که از نامش بر می آید، یک دستگاه صوتی، از یک شیء به صدا در می آید تا فاصله ای را ایجاد کند. اینها  دقیق نیستند و به یک لیزر هدف، متصل می شوند و بسیاری از افراد را متقاعد می کنند که LDM ها یک ترفند می باشند.

دقت واقعا، مسئله ای نیست، اگر ابزاری را از یک شرکت معتبر دریافت کنید. به دنبال گواهینامه ISO 16331-1 (سازمان استاندارد بین المللی) باشید.

ابزارهایی با گواهینامه های ایزو، هزینه کمی بیشتری دارند، اما هزینه آنها کمتر از یک تیر مهندسی است که برش ۱ ” به لطف بودجه ی کم LDM ، بسیار کم است.

۶ . چه نرخی، نیاز دارید؟

باز هم به  ابزاری با گواهی ISO نگاه کنید. این در رابطه با مقایسه ی سیب با سیب است. چیزهای زیادی بر روی دقت و محدوده تاثیر می گذارند – دوبخش اصلی آن، نور محیط و رنگ هدف هستند.

ابزار با گواهی ISO ، مشخصاتی را در اختیار شما می گذارند که می توانید بر روی آن ها حساب کنید، نه مشخصاتی که فقط در شرایط اندازه گیری کامل، قابل دستیابی است.

اینها سوالات کلیدی در مورد هر LDM می باشد.

برچسب ها:
خوشحال میشیم دیدگاه شما رو بدونیم

      ارسال پاسخ